Marilyn Monroe si dávala ke snídani syrová vajíčka v mléce. Cvičení jí nic moc neříkalo

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Marilyn Monroe
Zdroj: Profimedia

Jméno Marilyn Monroe zná celý svět. Slavná americká herečka, modelka a zpěvačka sice zemřela 4. srpna 1962 ve věku 36 let, její existence je ale dodnes opěvována. Podle mnohých byla ideálem krásy. Když se proto v jednom z rozhovorů rozpovídala o svém stravování, nejedna žena ji tehdy nejspíš chtěla následovat.

Jak píše server Jíme to, rozhovor v roce 1952 vydal dnes již neexistující plátek Pageant. Sama Marilyn v něm uvedla, že svou postavu za nijak výjimečnou nepovažuje. Uvědomovala si, jak je světem vnímána, netušila ale, proč tomu tak je.

Syrová vajíčka k snídani

Co se týče sportu, tomu se prý nijak umělkyně nikdy nevěnovala. Podle webu Pinkvilla se snažila v posledních letech svého života především posilovat s činkami, aby zpevnila svou figuru a dala vyniknout svému hrudníku. Jinak jí ale cvičení nic neříkalo.

Na druhou stranu byla vždy disciplinovaná ve stravování. Měla jasně daný řád, který každý den dodržovala. Ráno pila šálek teplého mléka, do kterého přidala dvě syrová vajíčka. Podle jejích slov šlo o velmi výživnou snídani.

K večeři maso a mrkev

Co se týče oběda, dávala si obvykle Marilyn podle serveru Marie Claire něco lehkého. Místo si šetřila na vydatnější večeři. Milovala steaky, játra a kotlety. Nejraději měla jehněčí.

Tři hodiny předtím, než šla provádět svou večerní hygienu, si vždy dala pořádnou porci masa. Nesměla k ní ale chybět mrkev. Marilyn ji jedla syrovou a snědla každý den třeba pět nebo šest kousků.

„Musím být zčásti králík, syrová mrkev mě nikdy neomrzí,“ cituje její slova Harpes Bazaar.

Ačkoli některé její návyky byly lidmi považovány za podivné, ve chvíli, kdy rozhovor o jejím jídelníčku vyšel, se mnoho žen zřejmě jejími radami řídilo. Přesto ale na slavnou umělkyni v její kráse měl jen málokdo.

Zdroj: Pinkvilla, Vogue, Marie Claire, Harpes Bazaar

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články