Marie Rosůlková žila půl století po boku svého bratra. Na jiné muže ve svém životě zanevřela

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Marie Rosulkova
Zdroj: Profimedia

Proslavila ji především role babičky posedlé detektivkami v seriálu Taková normální rodinka. Marie Rosůlková zemřela už v roce 1993, ale dodnes je slavná a fanoušci na ni díky jejím velkým rolím vzpomínají. Ačkoli se jednalo o věčně usměvavou ženu, v lásce štěstí nikdy neměla.

Jejím prvním manželem byl Jarmil Škrdlant. Potom se zamilovala do českého letce, který byl ale ženatý. Ani v tomto případě jí tak láska nevyšla. A to si nějaký čas myslela, že se kvůli ní její milý rozvede.

Smířila se s tím, že nikdy nebude matkou

Když Rosůlkové vztah s letcem nevyšel, smířila se s tím, že nikdy nebude matkou. Na vztahy zanevřela a rozhodla se, že muže přestane řešit. Soustředila se pak o to více na divadlo a na herectví obecně.

Pánská společnost jí ale doma nechyběla. Více než půl století žila pod jednou střechou se svým o rok starším bratrem, katolickým knězem Janem, píše server Prima Ženy.

Když Jan v roce 1990 zemřel, herečce se zhroutil celý svět. Začala mít psychické problémy a její blízcí tušili, že ho o moc let nepřežije. Nakonec měli pravdu, Marie zemřela jen o tři roky později.

Byla spíše divadelní herečkou

Marie byla velmi pohlednou ženou. Na muže nemyslela, a mohla se tak naplno věnovat herectví. Přesto se jí nepodařilo získat příliš mnoho rolí ve filmech. Podle serveru Blesk pro ženy se ale o to víc vyřádila na divadelních prknech.

„Marie Rosůlková, Mařenka nebo Meryčka, jak ji nazýváme, hrávala sice ženy, o jejichž přízeň muži bojovali, ale ve skutečnosti zůstala po celý život naivkou. Jako by kdysi zastavila ručičky na hodinách. Nikdy ji nic nevyvedlo z míry, klouzala po laškovných vlnách života s úsměvem na rtech,“ řekl o ní herecký kolega Svatopluk Beneš.

Zdroj: Prima Ženy, Dáma, Blesk pro ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články