Marie Poledňáková řekla, jak tráví běžné dny. Už 5 let ji nikdo neviděl vyjít z domu

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Polednakova Marie
Zdroj: Profimedia

Jedna z našich nejoblíbenějších režisérek oslavila na podzim 80. narozeniny. Veřejná oslava se však nekonala. Nic se nezměnilo ani v letošním roce. Marie Poledňáková je stále zavřená uvnitř svého domu a ven nevychází, a to už dlouhých pět let.

Marie Poledňáková je bez debaty nejlepší česká režisérka filmů pro děti. Její komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny či S tebou mě baví svět se staly v našich končinách kultovními záležitostmi.

Chtěla stále tvořit

Známá režisérka byla vždy považována za činorodou vitální dámu. Není divu, ještě ve svých jednasedmdesáti letech natočila úspěšnou komedii Líbáš jako ďábel.

To ale nebylo všechno. V hlavě už měla další projekty, které chtěla zrealizovat. Například chtěla převést na plátno svou autorskou detektivku Ten, kdo tě miloval.

K tomu už ale bohužel nedošlo. V létě roku 2016 totiž postihla režisérku mrtvice, a to na její chalupě na Vysočině. Pomoc jí tehdy naštěstí zavolala její sousedka.

Prodala i milovanou chatu

Stav Poledňákové byl však velmi vážný a do nemocnice ji musel transportovat vrtulník. Bohužel měla tato příhoda trvalé následky, a režisérce tak zůstala ochrnuta levá polovina těla.

Od té doby už se na veřejnosti oblíbená tvůrkyně komedií neobjevovala. Nikdo ji tak venku neviděl více jak pět let. Dokonce přestala jezdit na svou chalupu, kterou nakonec v roce 2020 prodala.

Veškerý čas tráví uvnitř

Žije tedy v domě v Nebušicích. Syn jí tam dokonce nechal postavit výtah, který vede z prvního patra, kde tráví režisérka nejvíce času, až dolů na zahradu.

Ani ten však Poledňáková příliš nevyužívá. „Jsem doma, odpočívám, čtu si nebo se dívám na televizi, tak vypadají moje dny,“ svěřila se před půl rokem deníku Blesk.

Zdroj: Blesk.cz, Dama.cz, Tyden.cz,

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články