Mariangelu z komedií o účetním Fantozzim si zahrál muž. Plinio Fernando se dnes věnuje sochařství

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Plinio Fernando
Zdroj: Profimedia

Série filmů o účetním Fantozzim se proslavila i u nás. První film pochází už z roku 1975, ten poslední se natáčel v roce 1999. Přesto si dodnes mnoho lidí hlavní postavu pamatuje. Možná ještě více utkvěla divákům v paměti jeho dcera Mariangela. Tu si ve skutečnosti zahrál muž.

Mariangela je dívka, jejíž postava je založená právě na tom, že nepobrala od přírody příliš krásy. Ve snímku se sice herec Plinio Fernando stal terčem posměchu, film mu ale vynesl slávu a dostal se díky němu k dalším rolím.

Sochař a herec

Plinio Fernando je dnes šestasedmdesátiletý herec, který je zároveň také sochařem. Ve skutečnosti se právě tím cítí být daleko víc, uvádí server Wire Service.

Ačkoli je na svou hereckou kariéru hrdý, vždy raději dělal kreativní věci, při kterých může být sám sobě pánem. A podle webu Wire Service v minulosti uvedl, že u herectví musí až příliš poslouchat režiséry a nemůže tak projevit svou touhu po vlastní tvorbě.

Když se stal nehezkou dcerou účetního v komediálních snímcích, řekl, že by raději hrál samozřejmě role mužské. Kvůli svému vzhledu si ale nemohl moc vybírat, a tak jednoduše bral to, co bylo. Šlo o dobře placenou práci, která se mu hodila.

Na veřejnosti se příliš neukazuje

Dnes Plinio Fernando chodí do společnosti jen velmi výjimečně. Stále se věnuje sochařství, po slávě ale nijak netouží. Ve skutečnosti se po natáčení slavných filmů nikdy nestýkal ani se svými hereckými kolegy. Údajně si s nimi příliš nerozuměl.

Ačkoli rozhovory nedává příliš často, jedná se podle serveru Lifee o elegantního staršího muže, který se stále rád obklopuje hezkými ženami a žije poměrně spokojený život. Mnoho lidí by v něm ošklivou Mariangelu dnes už nepoznalo.

Zdroj: Lifee, TV Nova, Wire Service,

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články