Marek Ztracený se rozčílil kvůli vánoční výzdobě ve svém bydlišti. Pro opilého vandala má drsný vzkaz

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marek ztraceny
Zdroj: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Někteří lidé si neváží tradic ani práce druhých. Vandalismus je bohužel všudypřítomný a ani na Vánoce nespí. Když si Marek Ztracený všiml, že v jeho bydlišti v Železné Rudě někdo zničil dva velké osvětlené anděly, rozhodl se nenechat to jen tak. Autorovi zkázy poslal pomocí Instagramu tvrdý vzkaz.

Sobi, sněhuláci a andělé z barevných světýlek rozzáří v období Vánoc mnoho míst v České republice. Každé město chce mít nějakou tu výzdobu a ani Železná Ruda nezůstala pozadu. Bohužel, bíle osvícení andělé nestáli před radnicí dlouho. Jak Ztracený podotkl, někdo jim ulámal křídla.

Na svém Instagramu se rozvášnil nad tím, že nechápe, jak někdo může ničit to, co dalo jiným práci, a hlavně to, co je symbolem svátků klidu a míru. Svedl vinu na opilce a požádal ho, aby dal všechno zase do pořádku. Svým příspěvkem dojal sledující.

Nechci hned soudit, ale tohle?

„Na první fotce vidíte anděly v Železné Rudě u kostela. Je to fakt krásný kout našeho městečka,“ napsal Ztracený a přidal fotografii dvou osvětlených andělů. Ale vzápětí zveřejnil i druhou, na které je vidět jenom hromada zničených světýlek na zemi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marek Ztracený (@marekztraceny)

„Bohužel je nějaký chudák nechal padnout, nebo když použiji ten krásný text Karla Kryla – jim ulámal křídla.
Rozuměj: Nějaký ožralý idiot v noci šel a rozkopal je,“ dodal a nešetřil přitom emocemi. Je vidět, jak moc se ho celá situace dotkla. A není divu.

„Člověk může mít zkrat a nechci hned soudit. Já už se nadělal kravin, ale tohle? Vzkaz: Jestli jsi chlap a máš nějaký charakter a srdce, tak si dej vývar, až se probudíš, a pak to naklusej dát celé do pořádku,“ dodal s tím, že se to pravděpodobně nestane, ale za pokus to stojí.

Je mi z toho do pláče

Fanoušci Ztraceného v jeho slovech hlasitě podporují a vzkazují vandalovi, že tohle bylo opravdu přes čáru. Někteří doslova připisují, že se jim z takových lidí chce plakat. „Hovada jsou všude. Bohužel. U nás v Olomouci před jednou cukrárnou taky poškodili nějací píp vánoční dekoraci…“ svěřuje se jeden sledující.

„Čím víc poznávám lidi, tím víc mám ráda zvířata,“ připsala zase jiná fanynka, která nad krutostí některých jenom kroutí hlavou. Je vidět, že situace se dotkla nejen Ztraceného a obyvatel Železné Rudy, ale i mnoha dalších. Někteří se setkali s podobnou zkušeností, jiní jenom nechápavě zírají.

Jak Ztracený napsal, není moc pravděpodobné, že by se viník přiznal a dal vše do pořádku. Andělé nejspíš zůstanou padlými, dokud je nepostaví ten, kdo je původně na místo umístil. Zbabělost některých přiznat se k podobným činům je smutná.

Zdroj: Instagram, plzenska.drbna.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články