Marek Vašut musel v osudového muže teprve dozrát. Na tohle příšerné afro by vás dnes rozhodně nesbalil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
marek vašut 1
Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

O mužích se říká, že zrají jako víno. V českém rybníčku je toho rozhodně důkazem nestárnoucí Marek Vašut, který nyní vypadá lépe než zamlada. Do idola mnoha ženských srdcí prostě musel dospět.

Marek Vašut se na filmovém plátně objevoval už od dětských let, ale průlom přišel až v roce 1986 s filmem Pěsti ve tmě, kde hrál hlavní roli boxera Vildu Jakuba. V té době se pyšnil něčím, s čím si ho dnes už nedovedeme představit. Bujnou kšticí.

Pleška mu sluší

Říká se, že plešatí muži mají komplexy a málokdy jim hlava bez vlasů sluší. V českých vodách je ale Marek Vašut důkazem toho, že i muž bez vlasů může vypadat skvěle.

V devadesátých letech šel z role do role, poté účinkoval dokonce i po boku Anthonyho Hopkinse ve filmu Česká spojka.

Dnes je velkým milovníkem nejen vína, ale i žen. Obojí má rád, přestože o svém soukromí nerad mluví a veřejně ženu, která by byla po jeho boku, nepředstavil.

Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

A vzdal se také snů o tom, že bude otcem. Neimponují mu staří tatínci, a i když je jich v českém šoubyznysu dost, Vašut se k nim nepřidá.

Známý starý mládenec

Se svým osudem je smířený a nevypadá to, že by měl z toho, že nebude mít následníka, depresi.

V minulosti totiž právě s depresemi bojoval, dnes se „prezident chlapáků“, jak se proslavil v seriálu Comeback, věnuje raději malování a kreslení. Však měl také několik výstav, a dokonce vydal i básnickou sbírku Humanet.

Zapřisáhlý starý mládenec, který se herectví začal věnovat už v pěti letech a vystudoval pražskou DAMU, si rád užívá kvalitního života. Po svém dědečkovi třeba zdědil vášeň pro hraní kulečníku.

To jen dokazuje, že Pažout z Románu pro ženy si život užívá plnými doušky a věk neřeší.

Autor: Barbora Turková


Související články