Marek Vašut: Líbí se mi ženy, které jako ženy vypadají a jako ženy se chovají. Hlavně žádné okousané nehty a vytahané svetry

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marek vasut
Zdroj: Profimedia

Nedávno se do kin dostal dlouho očekávaný český film Za vším hledej ženu. Jednu z hlavních rolí si v komedii zahrál i Marek Vašut, který jako Albert čelí několika ženám, které se ho snaží získat, popisují stručně Novinky. Jak to má ale herec se ženami mimo filmové plátno?

V roli Alberta se stal Vašut u fanoušků oblíbeným, ačkoli on sám přiznává, že se našel spíše v roli svatého muže, kterého si zahrál v Noci na Karlštejně. Před jejím natáčením se zasmál, že se konečně stane tím, kým skutečně je.

„Konečně budu hrát to, co doopravdy jsem. Vím, že můj obličej svádí k obsazování do rolí tvrdších chlapů, ale není to pravidlo. Hrál jsem i romantické hrdiny a teď budu konečně hrát svatého muže,“ svěřil se tehdy Blesku.

Líbí se mu upravené ženy

Ve filmech je Vašut u žen vždy oblíbený. Sympatický šedesátník se tak logicky setkává s otázkou ohledně vztahů i v realitě. Na dotaz, jaký typ žen se mu líbí, v rozhovoru na Streamu odpověděl: „Je to jednoduché. Líbí se mi ženy, které jako ženy vypadají a které se tak také chovají.“

Dodal, že nemá rád okousané nehty, vytahané svetry a rozcuchanost. Žena by na sebe podle jeho slov měla dbát a vypadat pro muže dobře. „U vytahaných svetrů myslím samozřejmě ty, které jsou obnošené a nevoní. U těch, které to mají nastaveno designově, je to v pořádku,“ doplnil.

Marek Vašut měl prý hned několikrát v životě pocit, že by se mohl oženit. „Vždy jsem ten pocit ale včas zaplašil,“ směje se. Zájmu žen si sice užívá, s žádnou se ale nakonec nesvázal a nejspíš to prý ani nehrozí.

Chce zabrzdit

Vašutovi je 60 a svůj věk si začíná uvědomovat. Když mu bylo asi 45, šel si jednou před představením zacvičit a přísahal sám sobě, že to bylo posledních 100 kliků v jeho životě. Jenomže situace se změnila. Zvláště po posledních covidových letech by prý na sobě měl zase začít pracovat.

Na druhou stranu by chtěl herecky přibrzdit, aby si toho na sebe nevzal moc. Kdyby prý někdo napsal dobrý film, ve kterém by ho chtěl, roli by se nebránil. Nechce se ale přecenit. „Žádný vysněný film nemám a nikdy jsem neměl,“ dodává závěrem.

Zdroj: Stream, Blesk, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články