Marek Taclík se rozpovídal o svém životě. Nebyla to vždycky taková pohodička

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
marek taclik
Zdroj: Nextfoto

Marek Taclík začínal jako kulisák a postupně se vypracoval do jednoho z nejvýraznějších herců současnosti. Můžete ho vidět v televizi i v divadle, a i když je to na první pohled pohodář, neměl to v životě jednoduché.


Za sebou má několik životních lekcí. Rozhovor pro idnes.cz byl ve znamení nejen jeho začátků, ale rozpovídal se i o svých životních zkušenostech. I když ho znáte především z filmových rolí, kde hraje komedianty, v životě to rozhodně neměl jednoduché. A proto si váží každé chvilky.

Když někdo řekne jméno hry před premiérou, stane se neštěstí

Taclík se přiznal, že místo suchého února dodržuje suché zkoušení, což znamená, že nepije alkohol během celého období zkoušek, až do premiéry nové hry. Aktuálně zkouší Macbetha, a navíc prozradil, jaká pověra mezi divadelními herci koluje.

Nesmí se totiž vyslovit název hry nebo inscenace před její premiérou. „Když někdo z herců vysloví to jméno mimo zkoušku, stane se neštěstí. Někdo umře nebo vyhoří divadlo. Naštěstí je premiéra už brzy a já hraju lorda Banqua, kterého v půlce zabijou, takže pak už budu mít klid,“ směje se.

Přiznal, že by dlouho abstinovat nevydržel, proto je rád, že po premiéře už si může dát něco alkoholického. Sám si pak vymýšlí názvy suchých období, která dodržuje. Macbeth není první hra, ve které se objeví a která se bude hrát právě v Činoherním klubu.

Tato hra je pro Taclíka již sedmou od Shakespeara, který se vyznačuje dlouhými texty. Herec se přiznal, že je nemá rád, a proto si myslí, že Macbeth je jeho poslední hrou od tohoto autora. „Ano, nemám rád dlouhé texty, a celý život jiné nedostávám. Většina mých divadelních postav dvě hodiny nesleze z jeviště.“

K rozhovoru utekl od dětí, aby si odpočinul

Taclík má už dvě děti a svěřil se, že od nich rád občas uteče, například k rozhovoru. „Můj zájem je soustředěný na ty dva prcky. A upřímně jsem teď docela rád vypadl na tenhle rozhovor, konečně jsem měl výmluvu k útěku. Vlastně si nedokážu představit, že bych se s nimi dvěma doma učil tu hlavní roli pána, jehož jméno nesmím vyslovit. Možná je to nějaký typ vyhoření.“

Během pandemie byla divadla zavřená, ani filmy se nemohly natáčet. Taclík měl tak mnoho času, který trávil s rodinou. První rok netočil ani nehrál, věnoval se rodině, po této době už ale musel shánět práci, aby rodinu uživil. „Jakákoliv omezení nám byla v podstatě jedno, protože děti byly buď zabořený v písku nebo doma.“

Jeho děti jsou prostě děti. Ty jeho patří mezi divočejší. „Doufal jsem, že Tonda bude dorovnávat a Matilda se uklidní, ale oba pořád gradují. Jestli mají pravdu ti, co říkají, že čím jsou děti starší, tím je to horší, pak lituju majitelku našeho domu, poněvadž ten asi shoří,“ neumí si to představit český herec.

Zdroj: idnes.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články