Marek Lambora se brzy představí v nové roli. V tomhle převleku byste ho nepoznali

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
marek lambora
Zdroj: Profimedia

Známý seriálový herec zkouší se souborem nové představení na prknech Vinohradského divadla. I přes nepříznivou epidemiologickou situaci v republice tvrdě trénuje a čeká spolu s kolegy na otevření a první diváky. Dnes vám prozradíme, co že to Marek Lambora konkrétně zkouší.

Ačkoli je aktuálně hlavně Jankem Linhartem ze Slunečné, je také divadelním hercem, který miluje představení před diváky. Živý potlesk a nadšení publika chybí hercům už skoro půl roku.

Všichni stále věří, že se již brzy divadla otevřou, a tak je potřeba pravidelně zkoušet zaběhnutá představení i novinky, které zatím diváci neviděli.

Scéna domovského divadla

Pro Marka Lamboru je domácí scénou Vinohradské divadlo. Není tam žádným nováčkem, hraje tam už od roku 2015.

Vídat ho diváci mohli v hlavních rolích jako Nikolu v Baladě pro banditu nebo jako Romea v dramatu Romeo a Julie. Vedlejší role má v dalších třech představeních.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marek Lambora (@mareklambora)

Nyní zkouší novinku a na Instagram dal fotku v kostýmu. Tmavě podmalované oči, kovbojský klobouk a kožená vestička dělají z Marka úplně jiného člověka, než kterého známe ze Slunečné. Někteří fanoušci ho dokonce přirovnávají k Johnymu Deppovi v roli kapitána Jacka Sparrowa.

Obchodník s deštěm

Novou inscenací Vinohradského divadla je konkrétně Obchodník s deštěm v režii Juraje Deáka.

Představení vypráví příběh farmářky Lízy Curryové, kterou se otec snaží provdat. Okouzlujícího nápadníka Billa Starbucka představuje právě Marek.

„Je to v pravém slova smyslu evergreen – komedie oslovující už několikerou diváckou generaci. ‚Věčně se zelená‘ proto, že v ní na svět prší naděje!“, píše divadlo v oficiálním popisu představení.

Premiéra byla plánována na 21. února, ale minimálně o týden déle budou divadla ještě uzavřena.

Autor: Naďa Brožová


Související články