Marek Eben s manželkou přišli o miminko. Krátce nato skončila Markéta na vozíku

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Marek Erben Marketa Fiserova
Zdroj: Profimedia

Herečka Markéta Fišerová se ve svém životě musela srovnat s mnoha problémy. Manželku Marka Ebena osud jednoduše nešetřil. Do cesty jí postavil zdravotní problémy, ale také ránu v podobě ztráty miminka.

Když jí bylo 26 let, utrpěla mozkovou příhodu, která ji doživotně upoutala na invalidní vozík. Dnes je herečce 63 let. Po tak dlouhé době se s postižením naučila žít a snaží se brát život s nadhledem.

Přišli o miminko

Když Markéta ochrnula, musela si nejspíš myslet, že ji osud opravdu nemá rád. Bylo to totiž jen krátce poté, co se svým manželem přišli o miminko.

Herečka po přechozené chřipce dostala zánět srdečního svalu. Potom se léčila s tuberkulózou. A v té době otěhotněla, což bylo pro ni i pro miminko velmi nebezpečné.

Holčičku, které dali s Markem Ebenem jméno Terezka, porodila Markéta předčasně, popisuje Extra. Miminko po několika dnech zemřelo.

Malá naděje na přežití

Rodina se se situací vyrovnávala velmi těžko. Bohužel, sotva se pár trochu vzpamatoval, přišla další rána osudu.

„Obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznámá,“ cituje server Blesk rodinnou blízkou Světlanu Nálepkovou, která situaci popsala ve své knize.

„Lékaři jí nedávali velkou naději na přežití. Ještě půl roku byla na přístrojích, pak se jí podařilo díky vůli a rehabilitacím vrátit alespoň zčásti pohyblivost. Musela se ale znovu učit i mluvit,“ svěřil se v rozhovoru pro iDNES Marek Eben.

Nakonec se jeho žena dokázala z největších problémů dostat. Rány osudu, kterými prošla, jí zanechaly na duši jizvy. I díky nim je ale dnes silnou a statečnou ženou, která se s problémy vždy dokáže vypořádat.

Zdroj: Blesk, iDNES, OnlyU, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články