Marek Brodský: Nechce skončit jako jeho otec, s depresemi bojuje

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Marek Brodsky
Zdroj: Profimedia

Marka Brodského proslavil nejvíce pravděpodobně film Rozpuštěný a vypuštěný. Herec, hudebník a výtvarník si v minulosti prošel těžkými životními chvílemi. Dlouho bojoval s depresemi. Jelikož ale nechtěl skončit jako jeho otec, postavil se jim.

Syn Vlastimila Brodského a Boženy Křepelkové prošel celkem třemi manželstvími, každé z nich ale skončilo rozvodem. Mimo to bojoval se závislostí na alkoholu. Kromě toho měl ale také těžké deprese, se kterými se léčil právě jeho slavný tatínek.

Uvažuje o konci

Brodský na tom nebyl v některých chvílích svého života dobře. Ve 13. komnatě dokonce doslova prohlásil: „Rozdíl mezi mnou a tátou je jenom ten, že já jsem se ještě nezabil.“

I v současné době přiznává, že nad sebevraždou uvažuje často. „Občas řeším s kamarády, který model sebevraždy by byl optimální. Jsem zastánce spíš estetičtější verze, než zvolil táta. Teď je moje favoritní řešení vylézt někam hodně vysoko do hor, vzít si s sebou hodně rumu a zmrznout,“ cituje jeho starší slova web Prima Ženy.

Jako otec skončit nechce

Ačkoli je na tom psychicky špatně, snaží se bojovat, aby neskončil právě jako jeho otec. Už v roce 2014 prohlásil, že to je hlavní důvod, proč má tendenci své démony překonat.

Velkou motivací pro něj byla už tehdy jeho dcera Barbora, které se v jejích 26 letech narodil chlapeček Albert. A i pro vnuka se snažil Marek Brodský bojovat.

Dnes je umělci 65 let a snaží se dělat, co může, aby bylo jeho psychické zdraví co možná nejlepší. Není to pro něj ani trochu snadné, přesto ale věří, že bude odvážnější než jeho otec a zvládne všechny své problémy překonat.

Zdroj: iDNES, Prima Ženy, Aha!, Super, Blesk, Česká televize

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články