Marcel Nemec chce veselý pohřeb. Fanoušky prosí o radu, jak strávit zbytek života

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Marcel Nemec
Zdroj: Profimedia

Slovenský herec a komik Marcel Nemec bojuje již několik měsíců s rakovinou. V březnu minulého roku se s fanoušky podělil o skvělé zprávy, že je rakovina pryč. O dva měsíce později se ale objevila znovu a nyní se svěřil, že už nemá velké naděje na uzdravení a plánuje svůj pohřeb. Ten má být stejně veselý, jako byl jeho život.

Oblíbený slovenský herec a komik sdílel v březnu minulého roku radostnou zprávu, že porazil rakovinu.

Štěstí nevydrželo dlouho

„Stal se doslova zázrak. Po 14 měsících léčby se síla mojí rakoviny změnila z čísla 10 na číslo 0 a vetřelci zmizeli! Dostal jsem ten nejhezčí dárek, čas. Rakovinné buňky už ve mně nejsou, takže už žádní vetřelci. Nejsem sice úplně vyléčený, ale právě teď jsem vyhrál. I díky mému nastavení a síle od druhých,“ napsal u příspěvku na instagramu.

Nejprve tuto radostnou zprávu musel zpracovat sám, poté ji oznámil rodině, a nakonec se podělil právě s fanoušky, kterým poděkoval za podporu.

Léčba nebyla jednoduchá a sám přiznal, že se bál, že to nezvládne. Se svými fanoušky byl pravidelně v kontaktu a sdílel například fotky z nemocnice s tím, že musí „dobrat nějaké šťávy“, a pak už budou jen pravidelné kontroly.

A na jedné z těchto pravidelných kontrol se v květnu dozvěděl zdrcující zprávu o novém nádoru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marcel Nemec (@nemecmarcel)

Další nádor

„Objevil se nový vetřelec na játrech. Potvora jedna. Koncem června jdu na další operaci, tak se mám na co těšit. Pěkně vyženeme vetřelce,“ napsal na instagram a pro server Topky pak potvrdil, že je nádor zpátky.

Herec sice doufal, že nádor je pryč a vše je v pořádku, ale v září byl hospitalizován a ukázalo se, že se nádor naopak zvětšil.

I přesto byl stále velmi pozitivní a věřil, že vše zvládne. Navíc dle serveru Blesk sehnal sponzora, který mu hradil léčbu, a dostal skvělou pracovní nabídku.

„Jak byste naložili se svým časem a životem, kdybyste se dozvěděli, že vám zůstává pár měsíců života,“ objevil se 9. ledna příspěvek na hercově instagramu a bylo jasné, že je zle.

Zeptal se svých fanoušků, jak by strávili poslední měsíce života. Zda by chodili do práce, nebo zůstali v nemocnici. Také přiznal, že chce ještě naposledy zažít divadelní představení.

„Co vím určitě, chci tam hodně barevných květin a barevně oblečených usmívajících se hostů,“ prozradil své plány ohledně pohřbu.

V té době ještě neměl představu, kolik měsíců mu zbývá, ale pro server Nový čas o den později uvedl, že se jedná o 3 měsíce života.

Přestaňte mi radit

„Prosím, nepište mi bojuj. Nejsem MMA zápasník, ale jemná umělecká duše s chutí žít v bezpodmínečné lásce. A nic nevzdávám, vždyť i zázraky se dějí – a nejen na Vánoce,“ napsal tehdy další příspěvek pro fanoušky.

Zároveň fanoušky požádal, aby mu již neposílali žádné další tipy a rady.

„I když tak třeba nevypadám, jsem příčetný, sečtělý, vzdělaný a dost inteligentní na to, abych věděl, co mi opravdu dělá dobře a co mě uzdravuje,“ zakončil herec prosby humorem sobě vlastním.

Zdroje: Instagram, Topky, Blesk, Nový Čas

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články