Manželka Vaška Jelínka sdělila podrobnosti o jeho nehodě. Obětí měl být muž ukrajinského původu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vaclav jelinek
Zdroj: Profimedia

Situace okolo chodce, kterého usmrtil na dálnici člen skupiny Lunetic Vašek Jelínek, se pěkně přiostřuje. Zatímco nejprve se zdálo, že hudebník za to skutečně nemohl, později se objevila informace o tom, že nadýchal při dechové zkoušce 0,4 promile alkoholu. Jeho žena promluvila o tom, jak se vlastně celá událost seběhla.

Jelínková se původně bránila tomu, že by její muž na akci pil. Na koncertě Leoše Mareše, kde Lunetic vystoupili, se prý alkoholu nedotkl. Svědci ale tvrdí opak. To samé potvrdila i dechová zkouška, po které přišel Vašek o řidičák. Jeho žena ale trvá na tom, že za nehodu nemohl.

Jelínek srazil chodce na dálnici u benzinové pumpy, kde muž rozhodně neměl přecházet. Jeho auto ho odmrštilo pod další vozidlo, to ho přejelo. Chodec při nehodě přišel o nohu, až do příjezdu záchranky se mu ale Jelínek snažil pomoci.

Chtěl ho zachránit

Jelínkova žena seděla při nehodě na sedadle spolujezdce. „Byl to okamžik a Vašek duchapřítomně strhl volant, jinak kdybychom ho nabrali přímo, vlítl by třeba do kabiny, a to by mohl být náš konec,“ uvedla na facebookových stránkách skupiny Lunetic Jelínková.

„Nedalo se tomu zabránit, byl to nějaký černě oblečený muž ukrajinského původu, který skočil Vaškovi přímo pod kola. Vůbec nebyl vidět,“ nechala se slyšet Marcela Jelínková. Jenomže o tom, že měl její muž v krvi přes 0,4 % alkoholu, na facebooku nikdo nic nenapsal.

Jelínková se až moc soustředila na chválu svého muže. Fanouškům ho představila jako hrdinu, který zraněného vytáhl z příkopu a oživoval ho až do příjezdu záchranky. To všechno je sice nejspíš pravdivý příběh, nic to ale nemění na tom, že byl hudebník pod vlivem.

Podle psychiatra mohl být na vině alkohol

Ačkoli neměl chodec v místě přecházet, celá situace se řeší. Jelínkovi hrozí dokonce i trest odnětí svobody. Ať už to totiž bylo jakkoli, řídil pod vlivem. Podle CNN Prima NEWS slova psychiatra potvrzují, že i 0,4 promile alkoholu v krvi je hodnota, která může leccos ovlivnit.

„Už při nízkých hladinách se objeví sklon riskovat. Řidič hůř odhaduje vzdálenost a obtížně dělá dvě věci najednou. Při hladině 0,5 promile už pomalu reaguje, mívá problémy v zatáčkách a klesá jeho soustředění,“ říká psychiatr Karel Nešpor. Jelínek má proto nejspíš velký problém.

Nyní bude pravděpodobně povolán znalec, který bude celou situaci přehodnocovat a určí, zda mohl Vašek srážce s chodcem na dálnici nějak zabránit. Pokud se ukáže, že byly jeho reakce alkoholem ovlivněny, bude obviněn z trestného činu. Nejpravděpodobnější je zatím podle znalců obvinění z usmrcení z nedbalosti.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Extra, Blesk, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články