Manželka Marka Ebena je od roku 1986 upoutaná na invalidní vozík. Musela překonat i smrt dítěte

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marek eben
Zdroj: Nextfoto

Jméno Markéta Fišerová řekne nejspíš nejvíce lidem, kteří si ji pamatují, když v 80. let hrála ve filmech a seriálech. Manželka Marka Ebena v roce 1986 utrpěla cévní mozkovou příhodu a skončila na vozíku. Od té doby se už ve společnosti objevuje pouze po jeho boku jako žena slavného moderátora.

Když někdo ochrne, nikdy to není snadné. Markéta Fišerová se se svými problémy vyrovnávala jen velmi těžko, díky podpoře svého manžela ale dnes žije relativně šťastný život. Jaké to tehdy pro ni i jejího muže tehdy bylo, když k tragické události došlo?

Ve společnosti se ukazují s úsměvem, Eben své ženě ochotně se vším pomáhá. Je pro ni velkou oporou a vždy se snažil její trápení ulehčit. Ona se musela smířit nejen s tím, že už nikdy nebude chodit, ale také s koncem herecké kariéry. A snadné to rozhodně nebylo.

Výjimečně se rozpovídal

Moderátor si své soukromí většinou střeží. Několikrát se ale výjimečně v médiích rozpovídal o svém vztahu s manželkou a podle Blesku přiznává, že to ne vždy byla právě procházka růžovým sadem. Jeho žena byla slavnou herečkou, která se objevila například v pohádce O štěstí a kráse.

První ranou osudu, která zasáhla do vztahu mezi slavnou dvojicí, bylo úmrtí miminka. „Po přechozené chřipce dostala Markéta nejdříve zánět srdečního svalu, a pak měla dokonce tuberkulózní nález na plicích. Vzápětí nato s Markem otěhotněla. Jejich Terezka se ale narodila v sedmém měsíci a za několik dní zemřela,“ prozradila Světlana Nálepková, která je blízkou přítelkyní rodiny.

„Markéta se dívala na televizi, obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznámá,“ dodává podle webu Prima ženy.

Neobešlo se to bez hádek

Eben přiznává, že i když měl o svou manželku strach a snažil se jí pomáhat, občas došlo k hádkám. „Poprvé jsme se pohádali už v nemocnici na ARO, Markéta nemohla moc mluvit, protože měla tracheotomii, a já potřeboval zjistit, co by chtěla… Myslel jsem, že časopis nebo něco takového. Ne… Náušnice,“ svěřil se moderátor.

marek eben manzelka

Zdroj: Profimedia

„Překonat začátky na vozíčku je velmi těžké. Když poprvé na vozíčku vyjedete ven, je to skutečně náročné a nikdo vám to neusnadní. Když se to stalo, teď moje žena je známá z televize, mě znají lidé z televize, a když jsme poprvé vyjeli ven s vozíčkem, tak to bylo jako cirkus Humberto, takovou pozornost jsme měli,“ říká.

V současné době podle Ebena už ale ani s manželkou nevnímají, že po nich lidé pokukují. Museli si sice na nový život zvyknout, ale teď už to zvládají. Nic jiného se podle Ebena ani dělat nedá a jeho žena je statečná a silná, takže všechno zvládá nejlépe, jak je možné.

Zdroj: Prima ženy, Blesk, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články