Manželka Jiřího Menzela vzpomíná na svého muže. Podívejte se na poslední rodinné fotky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jiří Menzel
Zdroj: Profimedia

Vzpomínky na nejbližší jsou to nejcennější. Lidé si doma schovávají nejrůznější fotografie, šperky nebo majetek. Známý režisér se před svou smrtí nechal zvěčnit v zajímavých kostýmech. Podívejte se, v jakém.

Jiří Menzel byl český režisér, herec a spisovatel, který vystudoval FAMU v Praze. Jeho prvním celovečerním filmem byly Ostře sledované vlaky, které natočil podle literární předlohy jeho oblíbeného autora Bohumila Hrabala.

Poslední rodinné focení

Známý režisér se ve svých šestašedesáti letech oženil s Olgou Kelymanovou, která je o čtyřicet let mladší. V roce 2008 na svět společně přivedli dceru Annu Karolínu a později pak dceru Evu Marii. Zajímavostí je, že Olga v minulosti řekla, že s Jiřím nesdílí společnou domácnost.

Herec, který získal cenu Oscar za nejlepší cizojazyčný film, svou rodinu miloval nadevše. Rodina byla společně viděna na nejrůznějších společenských akcích, později pak Jiřího podporovala i při nejtěžším období.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olga Menzelová (@olgamenzelova)

Olga Menzelová se na svém instagramovém účtu pochlubila fotografií, která byla zvěčněna při posledním rodinném focení.

Na fotografii je celá rodina oblečena do zajímavých kostýmů. K příspěvku Olga dodala: „Poslední rodinné focení. Moc jsme si to užili. Vzpomínky už nám nikdo nevezme.“

Fanoušci vyjádřili svůj názor

K příspěvku, který přidala, okomentovali sledující. Bohužel však negativně. Jeden z fanoušků nařknul Olgu z toho, že pan režisér skoro nevěděl o světě, ale i přesto se musel oblékat do dobového kostýmu.

Olga se k těmto komentářům vyjádřila následovně: „Je mi úplně jedno, co si myslíte. Jirka byl také herec. A tohle focení si moc užil. Byla to příjemná změna a rozptýlení v tom všem těžkém. A to je důležité. Radost.“

Jiří Menzel, který režíroval známé filmy, jako jsou Na samotě u lesa, Vesničko má středisková, Postřižiny, Slavnosti sněženek a Žebrácká opera, svět opustil minulý rok. Zemřel na komplikace s covid-19.

Olga Menzelová po smrti manžela zveřejnila, že se jí v roce 2019 narodil syn Albert. Těhotenství i porod tajila, otcem dítěte je egyptolog Miroslav Bárta.

S režisérem prý udržovala otevřený vztah. My budeme doufat, že se Olze i dětem bude v budoucnosti jen dařit.

Autor: Štěpán Pacík


Související články