Manželka hudebníka Radana Dolejše ze Šlapeta poprvé promluvila o jeho náhlé smrti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
radan dolejs
Zdroj: Profimedia

Dramaturg, hudebník, historik a režisér Radan Dolejš podle blízkých dlouho trpěl zdravotními problémy. Vážné bylo jeho zranění nohy, s nímž se léčil před rokem. Dostal se kvůli sepsi dokonce do kómatu. I přes veškeré zdravotní komplikace byla ale jeho smrt pro mnohé nečekanou ranou.

Dolejš zemřel 23. ledna ve věku 57 let. Podle super.cz byl nalezen v neděli večer ve svém bytě bez známek života. Pro mnoho jeho kolegů to byl samozřejmě těžko překonatelný šok. Rodina i jeho kapela Patrola Šlapeto se snažily o smrti příliš nemluvit, sociální sítě přesto zaplavil smutek.

„Když byl před týdnem opakovaný koncert k 70. narozeninám Gotta, vzpomněl jsem si na Radana, byla to jeho typická práce. Spousta písniček s jiným interpretem a na pohodu. Řekl jsem si – nedali jsme dlouho pivo. To se nemá odkládat,“ napsal například Roman Šmucler.

Dolejšová poděkovala za kondolence

Na tento příspěvek mimo jiné reagovala právě manželka Radana Dolejše, která napsala: „Jojo, člověk má pořád pocit, že je času dost…“ S Táňou žil Radan několik let a vychovávali spolu dva syny. V současné době se žena odmítá více vyjadřovat, na sociálních sítích však reaguje na slova fanoušků a kolegů.

Děkuje za kondolence a s plačícími emotikony doplňuje ke komentářům krátké poznámky. Je vidět, že si upřímné soustrasti od ostatních cení, a že i přesto, jaký smutek ji potkal, musí vynaložit energii, aby s lidmi nepřestala komunikovat. „My se tak trochu setkali,“ napsala k příspěvku Davida Drábka, který zalitoval, že se s Dolejšem nestihl za jeho života potkat.

Pro Dolejšovou je situace velmi těžká. Není se čemu divit, podle kolegů měla s manželem dokonalý vztah a v celé rodině vládla pohoda. Ačkoli to zdravotní komplikace hudebníka někdy kazily, zdálo se, že žádná velká rána přijít nemůže.

Našli ho kolegové

Podle dostupných informací našli zesnulého Dolejše doma jeho kolegové hudebníci. Pro ty to byl samozřejmě také velký šok. „Byli jsme domluveni, že za ním večer přijdu. Zvonil jsem, ale dlouho nikdo neotvíral. Zavolal jsem policii, dveře nakonec otevřeli hasiči, kteří ho doma našli mrtvého. Na zprávu koronera už jsem tam nečekal, řekl Blesku kapelník Karel Hoza.

Dodal, že den předtím se s Radanem viděl a že si prý hudebník stěžoval na to, že se mu špatně dýchá. Nikdo ale nemohl tušit, co přijde. V současné chvíli zaplavují sociální sítě vzpomínkové fotografie a upřímné soustrasti fanoušků i kolegů.

Co přesně se stalo, není jasné, Dolejš ale pravděpodobně zemřel právě na nějaké komplikace spojené se svým špatným zdravotním stavem. Jeho žena má teď velmi těžké období a musí si poradit nejen s děkováním za kondolence, ale i s dalšími věcmi, které se smrti člena rodiny týkají.

Zdroj: Blesk, super.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články