Manžel Evy Pilarové stále truchlí. Jan Kolomazník chce o zpěvačce napsat knihu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Kolomaznik Pilarova
Zdroj: Profimedia

Jsou to již dva roky, co do českého hudebního nebe odešla oblíbená zpěvačka Eva Pilarová. Její manžel Jan Kolomazník na ni stále vzpomíná a pravidelně navštěvuje její hrob. Rozhodl se o ní napsat knihu a odkryje v ní například i to, proč žena Waldemara Matušky nechtěla, aby měl Walda společný koncert s Evou.

Zpěvačka zemřela 14. března 2020 na selhání ledvin a jejího pohřbu se kvůli koronavirovým opatřením mohlo zúčastnit jen minimum lidí. Její manžel to napravil hned, co to bylo možné.

Zádušní mše za Evu

Jakmile to covidová situace umožnila, manžel zpěvačky uspořádal zádušní mši, aby se s Evou mohli důstojně rozloučit i ti, kdo nebyli z důvodu omezení množství lidí na pohřbu.

Zpěvačka byla celý život věřící a vděčila za to rodičům. „Víra byla to nejlepší věno, které jsem mohla od rodičů dostat. Nejsem fanatik, ale nevím, jestli bych bez té víry, která se mnou stále je, ustála to, co jsem si prožila, a dnes tady s vámi seděla a povídala si,“ uvedla zpěvačka podle iDNES v rozhovoru pro Paměť národa.

Její maminka Františka Bojanovská následovala svou dceru o rok později. „Pět dní po svých 106. narozeninách odešla na věčnost paní Františka Bojanovská, maminka Evy Pilarové. Budiž jí země lehká, věčné světlo ať jí svítí a duše odpočívá v pokoji. Čest její památce,“ oznámil její smrt 2. července na facebooku správce fanouškovské stránky zpěvačky Karel Lojka.

Jan Kolomazník manželku oplakává

Jan Kolomazník na svou manželku stále vzpomíná a pravidelně dvakrát až třikrát týdně navštěvuje její hrob.

V rozhovoru pro deník Aha! uvedl, že se dokonce chystá vydat knihu, ve které odhalí některá tajemství. Čtenáři se v ní například dočtou o neshodách s manželkou Waldemara Matušky.

„Všichni vědí, že Eva zpívala ve dvojici s Waldemarem Matuškou. A právě jeho žena Olga jí znemožnila s ním vystupovat,“ řekl v rozhovoru.

Bylo to již v době, kdy Waldemar žil na Floridě. Když přijel na návštěvu do Čech, tak jeho manželka zatrhla domluvené turné. Chtěla prý zabránit i koncertu v Lucerně, ale to se jí nepovedlo a koncert proběhl.

Zdroje: iDNES, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová

 


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články