Maminka Terezy Kendlové bojovala s rakovinou. Zpěvačka pro ni byla velkou oporou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tereza kerndlova
Zdroj: Nextfoto

Zpěvačka Tereza Kerndlová má kromě hudby jeden obrovský zájem: svou rodinu. S maminkou tráví tolik času, kolik se jen dá. Je pro ni důležitá, ještě před dvěma lety ale Kerndlová v hrůze trnula, co bude s maminkou dál. Lékaři jí totiž objevili rakovinu.

V roce 2020 se Tereza za svou maminku modlila. Tehdy totiž za sebou měla Milada léčbu rakoviny, neměla ale ještě vyhráno. Kerndlová doufala, že se nemoc nevrátí a její rodina už nebude problémy muset řešit. Lékaři však s jistotou nic říci nemohli.

„Je po ozařování, na větší kontrolu půjde v lednu, kdy budou i veškeré výsledky. Je to bojovnice, ona nic nevzdá. Jsme na dobré cestě,“ řekla tehdy zpěvačka pro deník Super. O půl roku později ale přesto maminka s rakovinou stále bojovala.

Velká inspirace

Kerndlová se sice o maminku strachovala, zároveň šlo ale o období, kdy si uvědomila, co všechno pro ni rodina znamená. Došlo jí, že Milada tu pro ni vždy byla, pomáhala jí v těžkých situacích, v tuto chvíli tak bylo načase, aby své mamince laskavosti oplatila.

„Jsi pro mě inspirací, jsi neuvěřitelně silná, odhodlaná, chceš se prát, a i teď se umíš smát a zůstáváš v pozitivní náladě. I když ti rakovina připravila zcela nová překvapení, pro nás všechny až neznámá, vím, že ty nikdy nic nevzdáváš, nikdy neustoupíš a budeš bojovat jako nikdo, koho znám!“ vzkázala Miladě zpěvačka.

V červenci roku 2021 nicméně v médiích musela potvrdit, že ani po náročné léčbě se maminka rakoviny nezbavila a musela podstoupit druhé kolo bojů. Tehdy uznala, že to vypadá daleko lépe, a tentokrát se snad podaří lékařům rakovinu zničit nadobro.

Léčba zabrala

„Hlavní léčebné procesy má maminka plně za sebou. Po konzultacích s lékaři se mohla touto dobou konečně přesunout letecky do Španělska. Je pod stálým dohledem, a přestože diagnóza byla velice vážná, vše je na dobré cestě, protože její léčba zabrala,“ pochlubila se tehdy.

Od loňského léta se tak Kerndlová chlubí radostnými fotografiemi s maminkou, užívá si každý společný den, který s ní může prožít. „Osmnáct měsíců mě vraceli do života. Operoval mě neurochirurg profesor Martin Smrčka v Brně. Aby se k nádoru dostal, musel mi vyndat a pak zase vrátit spánkovou kost,“ prozradila podle Aha! sama Milada.

„Terezka s manželem se k nám na téměř pět měsíců nastěhovali, aby pomáhali. Bylo to moc milé, jak se o mě starali,“ dodala. Je vidět, že Kerndlová má sice se svou kariérou spoustu práce, na druhou stranu ale nikdy nezapomene na to důležité: na svou rodinu.

Zdroj: Super, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články