Mahulena Bočanová odhalila tajemství své obří jizvy na čele. Přišla k ní před 46 lety

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Mahulena Bocanova
Zdroj: Pavel Machan, Ringier Axel Springer / CNC / Profimedia

Mahulena Bočanová je česká herečka, která má umění v krvi. Její otcem je slavný český architekt Jan Bočan. Stejně jako on se i ona nakonec dokázala prosadit v tom, co ji bavilo už od malička. Málokdo si ale pamatuje její začátky. My víme, jakou roli si zahrála už před 46 lety.


Herečka Mahulena Bočanová se objevila v televizi ve slavných snímcích Chalupáři, Pan Tau, Lucie, postrach ulice nebo Návštěvníci. V posledních letech si zahrála několik rolí v seriálech jako Vyprávěj, Stopy života nebo Ordinace v růžové zahradě.

Mimo to se ukázalo, že je také skvělou tanečnicí, když se předvedla v pořadu StarDance nejprve jako účinkující, později také jako jedna z porotkyň. Už jako šestiletá holčička ale ukázala, že to, čím se jednou bude živit, je film.

Filmové zranění malé holčičky

I když byla tehdy Mahulena Bočanová teprve malá holčička, dokázala před kamerou skvělé věci. Objevila se ve filmu Bohoušův syn z roku 1975. Při natáčení komedie ale přišla ke zranění, o kterém diváci možná dlouhé roky ani netušili.

Před nedávnem se pochlubila Bočanová na svém Instagramu nejen s krátkým videem z filmu, na kterém ji někteří ani nepoznali, ale také se zážitkem, který jí zanechal na čele poměrně velikou jizvu.

„Tak od tohohle mazlíka mám tu jizvu na čele, 32 stehů,“ píše Mahulena u příspěvku, ve kterém jako malá holčička krmí špekáčky obřího bernardýna. „Udělal to nerad, ale šleha to byla veliká,“ dodává.

Pak se ještě usmívá nad tím, že ji později šil doktor, který měl doma křečka jménem Mahulena. I po zranění ještě zvládla Bočanová podle svých slov pár scén ve filmu zahrát, musela ale kvůli jizvě na čele stát vždy zády ke kameře.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mahulena Bočanová (@mahulena_bocanova_official)

Diváci by ji před lety nepoznali

Většina sledujících se shoduje, že by Mahulenu Bočanovou před lety opravdu nepoznali. Jiní nevěří tomu, že je už klip tolik let starý. Jsou tu ale i tací, kteří si scénu dobře pamatují a rádi na ni vzpomínají.

„Koukala jsem na to, a vůbec bych vás nepoznala,“ píše jedna z fanynek. „Té jizvy jsem si nikdy nevšiml. Příště, až vás uvidím v televizi, zaměřím se na to,“ dodává další.

Někteří Mahulenu litují, jiní ji obdivují, mnozí se ale shodnou na tom, že v komedii sehrála důležitou roli a je škoda, že nebyla víc oceněna. Podle všeho to ale může být tím, že kvůli zranění si nemohla už příliš scén zahrát.

„Jste skvělá. Čas sice utíká, ale vy jste neuvěřitelně krásná a děláte českému filmu čest. Těším se, že vás opět uvidíme v nějakém novém snímku.“ I taková slova chvály zní v komentářích pod příspěvkem.

Herečce je dnes čtyřiapadesát let. I když by ji mnoho z nás už s malou holčičkou nesrovnalo a ve filmu Bohoušův syn bychom ji nepoznali, ona považuje snímek za jeden z nejdůležitějších. Pomohl jí totiž se začátky herecké kariéry.

Dnes se Mahulena Bočanová objevuje na televizních obrazovkách pravidelně a režiséři ji běžně obsazují ve filmech i seriálech. Pokud tak patříte k jejím fanouškům, rozhodně se máte ještě na co těšit.

Zdroj: Instagram
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články