Mahulena Bočanová je s nepřízní osudu smířená. Svou autistickou dceru přirovnala k postavě z oblíbeného seriálu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Bocanova Mahulena
Zdroj: Profimedia

Mahulena Bočanová je jedna z našich nejkrásnějších hereček, a to zejména díky exotickému vzhledu. Oproti tomu její dcera Márinka je modrooká blondýna. Sama herečka nedávno přiznala, že si přála, aby dcera zdědila i něco z jejích genů – tmavé vlasy či snědější kůži. V každém případě je však vděčná a svou dceru by za nic nevyměnila. Na péči o ni zůstala sama, což není jednoduché. Márinka má lehkou formu autismu a k tomu se jí během dospívání přidala epilepsie. Ale holky celou situaci zvládají dobře a jsou usměvavé.

Na téma podoby dcery dokonce Mahulena dala na instagram příspěvek, ve kterém uvedla, jaké měla představy a jaká je skutečnost. U snímku jedna z fanynek vtipně podotkla, že je to asi velmi nepraktické cestovat s dítětem, které není herečce podobné. Ta k tomu vtipně dodala: „A ještě se jmenuje jinak.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mahulena Bočanová (@mahulena_bocanova_official)

Náročná péče o dceru

Že je péče o dceru náročná, s tím se herečka netají. „Do práce chodím odpočívat, protože výchova dcery je trošičku náročná. Těším se na každé natáčení a jsem ráda, že pracuji s lidmi, kteří nejsou konfliktní, a je tu pohoda. To je pro mě nejdůležitější,“ svěřila se například v pořadu Život ve hvězdách.

Potřebám dcery musela dokonce přizpůsobit dům, který si nechala postavit. Márinka totiž velmi těžce snáší změny a dle toho se její maminka řídí. Pro některé matky by toto mohlo být nepředstavitelné, zejména ta závislost dítěte na nich. Herečka to však naopak bere jako požehnání.

„Márince je už osmnáct let, ale vždycky budeme bydlet spolu. Ta mi nikam z hnízda neuteče. Ta představa, že by mi moje dítě uteklo z domova ven… asi by mi ruplo srdce. Jako žena bych to asi nezvládla. Možná proto to pánbůh zařídil tak, že budeme navždycky spolu,“ přiznala v rozhovoru pro iDNES.

Navíc přítomnost maminky dělá Márince dobře, což herečka měla možnost zjistit během pandemie covidu. „Práci jsem hodně omezila. Stejně pracuji dál, ale je to třeba tak pět až deset dní v měsíci, protože během toho covidu jsme s dcerou zlenivěly, ale hlavně jsme zjistily, že nám nejvíce vyhovuje, když jsme spolu jen my dvě doma. Žádné změny prostředí, žádné handrkování o hlídání. Nejlepší je pro nás být nonstop spolu,“ uvedla pro Expres.

Sehraná dvojka

I přes nepřízeň osudu si tedy Mahulena nestěžuje a se svou dcerou si užívá každou chvíli. Márinka je kvůli svému onemocnění pořád malou holčičkou, což mohli fanoušci vidět například na jednom z videí, které Mahulena sdílela.

V něm se Márinka dožaduje slíbené čokolády, ale herečka jako podmínku dává, že se musí dcera naučit písmeno „r“. Márinka hned začne poctivě trénovat písmenko tak, jak se učí na logopedii. Začne tedy místo písmene „r“ říkat „td“. To maminku velmi pobaví a začne se na videu smát.

V jiném příspěvku zase herečka přirovnává dceru k hrdince ze seriálu Cizinka.

Fanoušci herečky na její příspěvky reagují vesměs pochvalně. Holkám to na fotkách sluší, což jim hodně sledujících píše. Také chválí samotnou herečku, jak situaci zvládá.

Najdou se však i tací, kterým se nelíbí, jak dceru ukazuje, a řeší, zda má její souhlas toto všechno o ní psát.

Ale herečka si z toho nic nedělá, protože ví, že se nelze zavděčit každému.

Zdroj: iDNES, Expres, Instagram


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články