Magdě Vášáryové se nedaří prodat byt po Lasicovi. Cenu snížila o 100 tisíc eur

od Denisa Weisová
< 1 minuta čtení
magda vasaryova
Zdroj: Nextfoto

Slovenská herečka a politička Magda Vašáryová si užila mediální smršti poté, co letos v květnu necelý rok po smrti svého chotě Milana Lasici opustila jejich společný prostorný byt v centru Bratislavy a přestěhovala se jinam.


Jako důvod uvedla pro Plus 7 dní ve zkratce, že byt byl zařízený pro dva intelektuály, a když jeden z nich odešel, byl čas na změnu.

Rozhodnutí učinila především kvůli bolestným vzpomínkám na společné soužití, které na herečku vystrkovaly růžky ze všech koutů jejich společného sídla. Přestěhovala se tedy do nového, modernějšího bydlení, taktéž v hlavním městě, ovšem na jeho druhé straně.

Prodej se jí nedařil

Cenu bytu, který se rozhodla prodat, původně určila na 950 tisíc eur, tedy v přepočtu téměř 23 a půl milionu korun. Pětipokojový byt má více než 200 metrů čtverečních, což je opravdu pro jednoho člověka až moc prostoru. Její nový byt v novostavbě je o poznání menší.

Přestože na ceně původně za každou cenu trvala, najednou přišla změna. Potom, co byl byt několik měsíců z prodeje úplně stažen a Vašáryová se ho neúspěšně snažila udat za původní cenu bez realitky, se zase objevil na stránkách jedné z realitních kanceláří. A to za novou cenu. Z 950 tisíc eur se stalo 850 tisíc eur, tedy přibližně 21 a čtvrt milionu korun.

Není jisté, proč se rozhodla udělat tak radikální krok

Důvodem může být zamlklý trh s nemovitostmi, jak se vyjádřil podle Aha! majitel realitní kanceláře RE/MAX Andrej Churý. „Léto 2022 bylo nejhorší za posledních dvacet let. Ke snížení přistoupili ti, kteří opravdu a naléhavě potřebují prodat svou nemovitost,“ prozradil. „Stále jsou ale na trhu klienti, kteří se obávají větší inflace a kupují nemovitosti, aby ochránili své úspory,“ dodal.

Zdroje: Aha!, Plus 7 dní, Blesk

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články