Madonna si není na fotce z ročenky vůbec podobná. Roztomilý úsměv a šibalské oči jsou po 46 letech pryč

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
madonna
madonna

Výrazné špičáky, nesmělý úsměv, nedbalé vlasy podél obličeje. Kdo je na této černobílé fotografii? Budete se asi hodně divit, ale jde o královnu popu Madonnu.

Popová královna, která je známá svými výstřednostmi, se nebojí šokovat ani ve svých dvaašedesáti letech.

Narodila se jako Madonna Louise Veronica Ciccone kousek od Detroitu, ale po otci má italské předky. Ty v sobě nikdy nezapřela, ale byli vidět, hlavně když byla malá.

Normální usměvavá holka

Šibalské a zvídané oči zdědila malá Madonna po své matce, po které měla i francouzské kořeny.

Ta ale zemřela, když bylo holčičce pět let. Málokdo by řekl, že tahle usměvavá dívenka jednou bude ovlivňovat několik hudebních generací a bude to ona, kdo bude diktovat trendy.

Na fotkách ze střední školy ale vypadala Madonna jako průměrná studentka.

Ničím nevynikala, byla to prostě dívka, která pečlivě studuje střední školu.

Zdobil ji velký zářivý úsměv, na který je v poslední době zpěvačka skoupá, a některé zuby sice měla větší, ale pusa od ucha k uchu všechno zamaskovala.

Raději fotit akty, než studovat

Vlasy na dobových fotografiích měla zpěvačka lehce kudrnaté a hluboké pronikavé oči jsou možná jejím jediným poznávacím znamením.

Málokdo by řekl, že na fotkách z ročenky ze střední školy je právě hudební ikona.

V tu dobu to ale byla normální holka, která díky svému tanečnímu nadání šla po maturitě studovat balet.

Zdroj: Profimedia

Studium mladou studentku ale tolik nebavilo, tak se po třech letech rozhodla odejít ze školy a zamířila do New Yorku. Tam se živila jako modelka pro akty studentů středních škol.

Právě zde vznikly kontroverzní nahé fotografie, které následně obletěly svět. Madonna ale byla výjimečná tím, že se nikdy nebála riskovat.

Dnes diktuje trendy

Byla něčím jiná, originální, trochu cudná a nebála se ukázat své tělo tak, jak ji Pán Bůh stvořil.

Právě díky tomu si ji svět zamiloval a ona jej fascinuje dodnes.

Však kdo by si v šedesáti dvou letech dovolil odhalovat se a působit provokativně ? Madonna určuje nejen módní, ale i hudební trendy a nikdy se nebála být odlišná.

I přes svůj věk patří královna moderní hudby a samozřejmě i bulváru, který jí za její výjimečnost a skandály miluje, mezi velmi populární interpretky všech věkových kategorií.

Není se čemu divit, že pro mnoho hudebníků je její tvorba velkou inspirací. A kdo by si dnes vzpomněl na tu usměvavou kudrnatou holku z ročenky?

Autor: Barbora Turková


Související články