Lukáš Vaculík si v mládí o Jiřím Bartoškovi myslel, že je starý dědek. Lidé nad 30 let mu připadali mrtví

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
lukas vaculik
Zdroj: Nextfoto

Herec Lukáš Vaculík si už několik let vybírá, do jakých projektů se bude pouštět. I když hodně zvolnil, má nabitý kalendář. Umí ale odpočívat a jeho život se před několika lety změnil.

Přestal pít alkohol, oblíbil si procházky po horách, jezdí na kole a prostě se udržuje ve formě. Kdy přišel na to, že je nutné nejen pracovat, ale také odpočívat? Lukáš Vaculík už je šedesátníkem a o životě uvažuje jinak než před desítkami let. Jiřího Bartošku například považoval za dědka.

Vaculík přiznává, jak vnímal stáří

Lukáš Vaculík je herec především vážných rolí, ze života si ale umí udělat legraci. Potvrdil to deníku Aha!, kterému se svěřil s tím, jak koukal ve dvaceti letech na o 15 let staršího Jiřího Bartošku. Ani se nenadál a také patří mezi „staré vykopávky“, které ještě v šedesáti letech hrají.

„Točil jsem kdysi s Jirkou Bartoškou, bylo mi tak dvacet, jemu okolo pětatřiceti. A v duchu jsem si říkal: dědek jeden, že se na to hraní nevykašle?! A to byl přitom mladej chlap! Jenže mně ti nad třicet tehdy připadali mrtví,“ směje se dnes Vaculík.

Herec přestal pít asi před 13 lety, a je to na něm hodně znát. Celkově změnit životní styl a uvědomil si, že stavy kocoviny za to nestojí: „Vadily mi stavy, kdy ti třeští hlava, je ti zle, bolí to a ani dvanáct hodin nestačí, aby ses dal dohromady.“

Hlavu si teď umí vyčistit jinak, i když přiznal, že substituci nějakou dobu musel hledat. Alkohol jednou za čas totiž umí pořádně zatočit nejen s vaším tělem, ale také myslí. Nakonec zkusil meditaci, avšak zjistil, že to není nic pro něj.

Soukromí si střeží, ale sem tam se ukáže s partnerkou

„Hledal jsem náhradu a říkali mi, ať medituju. Jenže to není pro mě, medituju pět minut a už hledám někoho, s kým bych hodil řeč. Takže to nejde, to není meditace,“ říká Vaculík, kterému je nejlépe mezi lidmi.

Natáčení se tak vzdávat nehodlá, stejně jako svého soukromí. To si bedlivě hlídá, na veřejnosti se moc neukazuje. Když se ale stane, vyvolá to vlnu otázek. Naposledy se ukázal vedle sympatické brunetky Lucie Kršákové, napsal Blesk. Mělo se přitom za to, že je single.

Nikdo ale netuší, kdy mezi nimi přeskočila jiskra. Mohlo to být už před několika lety, kdy se natáčel seriál Temný kraj. Lucie byla producentkou pořadu. O 15 let mladší partnerku Lukáš Vaculík vzal jako svou podporu na poslední rozloučení s Dušanem Kleinem.

Zdroj: Aha!, Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články