Lukáš Pavlásek promluvil o době covidové. Nechápe lidi, kterým změnil koronavirus hodnoty

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
lukas pavlasek
Zdroj: Profimedia

Lukáš Pavlásek je komik, který se proslavil rolí „tydýta“ v televizních reklamách. Je to hlavně showman, ale nebál se ukázat své taneční umění v pořadu StarDance, kde skončil na bronzové příčce.

Pavlásek si ale sem tam také střihne nějakou roli, nedávno napsal knihu pro děti a má také jiné tváře, než tu vtipnou a věčně optimistickou. Redakce idnes.cz ho vyzpovídala nejen o dnešní špatné době, ale komik zavzpomínal i na své dětství.

Co dělal Lukáš, když se zavřela divadla?

Na otázku, jak se má v této nelehké době, herec odpovídá, že dobře. I když se lidé bojí chodit do divadla, na rozdíl od loňského roku do něj alespoň mohou. Podle svých slov bere situaci takovou, jaká je. A jak prožíval období, kdy nemohl dělat vůbec nic?

„Nemůžu říct, že by to bylo příjemný zastavení, já nevěřím na to, jak lidi říkávají, že jim korona ukázala nový životní hodnoty a tak. To je nesmysl. Já měl hodnoty srovnaný i před covidem, nepotřebuju nějaký virus k tomu, aby mi řekl, že mám chodit do přírody nebo že je dobrý trávit čas doma s blízkými,“ řekl Pavlásek.

Celý ten čas trávil „docela hezky“. Věnoval se psaní, nemusel řešit finance, a když bylo něco špatně, popral se s tím sám. Přiznal také, co bylo v době největší krize jeho obživou, když nemohl vystupovat před lidmi.

„Občas jsem dělal online vystoupení pro firmy, ale hlavně jsem na podobnou situaci připravený, snažím se být finančně nezávislý, protože si pamatuju, jaký to bylo, když jsem chodil do práce, která mě nebavila. Teď dělám, co mě baví, a tak se snažím být soběstačný,“ svěřil se komik.

Lockdown a to, že musel být doma, bere jako nácvik na důchod, i když doufá, že hrát bude ještě velmi dlouho. „A i když bych samozřejmě nerad, aby se to vracelo, svým způsobem na to rád vzpomínám. Vlastně je to unikátní věc. Kdy to člověk zažije, že se v civilizaci všechno zastaví?“ položil řečnickou otázku.

Má rád dětské knihy, které jsou jednoduché a mají příběh

Nedávno vydal knihu Neuvěřitelně šílené příběhy, která je pro děti. Pavlásek přiznal, že psát pro děti ho velmi baví, baví ho dětský svět a při psaní si vybavuje své vlastní dětství. „Mám pocit, že spousta dětských knížek je dneska spíš pro dospělé. Dokonce i některé oceňované jsou sice perfektně udělané, vypadají umělecky, ale připadá mi, že děti tohle vůbec nezajímá,“ reaguje na aktuální tvorbu.

Mezi jeho oblíbené knihy patřily Mikulášovy patálie, Neználek nebo Děti z Bullerbynu. I když má velmi blízko k dětem, se založením rodiny zatím otálí. Podle svých slov má ještě čas, navíc si sám připadá jako dítě. Doufá, že s věkem dozraje a miminko přijde.

Sám pochází z velké rodiny, dětství strávil hlavně na chalupě se svými sestřenicemi. Díky tomu lépe rozumí ženám. „Už v dětství jsem třeba zjistil, jak moc holky baví zkoušení oblečení, nakupování nebo povídání o různých věcech. Taky jsem jako malej dost koukal na Angeliku, zatímco mí spolužáci sledovali Ramba, a přišlo mi to normální. Chlubil jsem se pak ve škole, že jsem viděl Angeliku, byli tam ti piráti a tak,“ přiznal se Lukáš.

Komik nikdy neměl problém s tím, že by ho někdo kvůli dětství mezi holkami šikanoval. Vždy si našel přátele, s některými je v kontaktu dodnes. Hlavně díky skautu, kam docházel. A jelikož je to spíš klučicí záležitost, holky pak parta poznávala v hospodách a na koncertech.

Zdroj: idnes.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články