Luděk Munzar zemřel před 5 lety. S Janou Hlaváčovou se lidé rozloučí na výročí jeho smrti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ludek Munzar
Zdroj: Profimedia

26. ledna to bude 5 let, co svět opustila herecká legenda Luděk Munzar. O herectví původně neuvažoval, chtěl nastoupit do armády, konkrétně k letectvu. Nakonec ho ale umělecká cesta zlákala a on se stal nezapomenutelnou osobností českých hereckých dějin.

Nejvíce času strávil v Národním divadle, kde vystupoval od 50. let až do roku 1990. Poté i s manželkou z divadla odešli, důvodem tehdy měly být neshody s jeho vedením, uvádí Lifee. Následně Munzar začal točit především televizní filmy.

Rozhovory odmítal

Munzar byl velkolepý herec, o jeho soukromí se toho ale příliš nevědělo. Rozhovory odmítal a byl spíše uzavřeným člověkem. Nemluvil ani o svých nemocech. V 90. letech prodělal rakovinu ledvin, později pak rakovinu prostaty, píše web Extra.

Ačkoli se mu s nemocemi podařilo nějakým způsobem poprat a i nadále se věnoval herectví, problémy se na něm podepsaly. Především v posledních letech před smrtí byl hodně slabý, v roce 2018 dokonce prodělal infarkt.

To, že se blíží jeho konec, podle všeho rodina tušila. I přesto, když 26. ledna 2019 zemřel, byla to pro jeho blízké i pro fanoušky velká rána. Především jeho žena Jana Hlaváčová nesla odchod manžela velmi těžko.

Přežila ho o 5 let

Po smrti Munzara Hlaváčová byla ráda, že s ní v domě žijí další dva lidé, kteří jí pomáhají a dělají jí společnost. V roce 2011 jí totiž byla diagnostikována Parkinsonova choroba a zdravotně na tom nebyla dobře.

O svém muži mluvila vždy jen v dobrém. Obdivovala ho mimo jiné i za to, že přijal za vlastní její dceru Terezu, kterou měla z předchozího vztahu, píše iDNES.

Hlaváčová přežila svého muže téměř o 5 let. Zemřela 13. ledna 2024. Stejně jako její manžel se dožila krásného věku 85 let. Rozloučení s ní proběhne podle Národního divadla 26. ledna, tedy na výročí smrti jejího muže.

Zdroj: Lifee, Blesk, iDNES, Lidovky, Extra, iRozhlas, Národní divadlo

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články