Luděk Munzar před smrtí trpěl zdravotními problémy. Jeho žena bojuje s nemocemi dodnes

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ludek Munzar
Zdroj: Profimedia

26. ledna roku 2019 opustila svět herecká legenda Luděk Munzar. Umělci by dnes bylo 90 let. Kromě několika snímků, ve kterých si zahrál nezapomenutelné role, po sobě zanechal také poměrně velkou rodinu. Jak dnes jeho příbuzní žijí? A jaké byly poslední roky slavného herce?

Jeho manželce Janě Hlaváčové je 84 let a dodnes žije v domě, ve kterém Munzar naposledy vydechl. Společně s ní v domě bydlí její dcera Barbora s manželem Martinem Trnavským, uvádí Blesk.

Dům hrůzy

Dům v pražských Modřanech si Munzar zamiloval. Zdálo se ale, jako kdyby byl prokletý. Nejprve se v něm totiž rozpadl vztah jeho dceři Barboře s hercem Jiřím Dvořákem. Samotného Munzara a jeho ženu pak najednou začaly přepadat zákeřné nemoci.

V devadesátých letech prodělal Munzar rakovinu ledvin a o několik let později i rakovinu prostaty, uvádí Expres. S nemocemi se mu podařilo poprat, jeho život ale nikdy už nebyl takový jako dřív.

Hodně zeslábl a poslední rok před smrtí ho trápily problémy s klouby. V roce 2018 navíc prodělal infarkt, kvůli kterému musel na operaci srdce. Že se blíží jeho konec, celá rodina už nějaký ten čas tušila.

Jeho žena bojuje s nemocemi dodnes

Jana Hlaváčová nesla odchod svého muže těžko. Dnes je ráda, že s ní v domě žijí další dva lidé, kteří jí pomáhají, jak jen mohou. Sama je na tom totiž zdravotně velmi špatně.

V roce 2011 jí byla diagnostikována Parkinsonova choroba, navíc se přidaly i deprese. Podle serveru Sedmička jsou především její psychické problémy někdy tak závažné, že vůbec nedokáže vyjít z domu.

Munzarovo poslední přání se tak nenaplnilo. Několikrát totiž před svou smrtí zdůraznil, že by si pro svou rodinu přál především pevné zdraví. „Je to blbý, ale přál bych si, aby byli všichni u nás v rodině zdraví. A věřte mi, že to teď hodně potřebujeme,“ řekl v jednom z rozhovorů podle Expresu.

Zdroj: Expres, Blesk, Sedmička

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články