Lucii Štěpánkovou učitelé odrazovali od konzervatoře. Ona ale všem dokázala, že je skvělá herečka

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lucie Stepankova
Zdroj: Nextfoto

V poslední době ji můžeme vídat jako Annu Maurerovou v seriálu Zlatá labuť. Lucie Štěpánková má ale na kontě i další role. A ne ve všech se cítila od začátku dobře. Někdy za to mohl i kostým, který k roli náležel.

Jako malá chtěla být Lucie herečkou. Ale její okolí si myslelo, že je to naivní představa. „Učitelky dokonce odrazovaly moje rodiče, aby mi nepodepisovali přihlášku na konzervatoř, protože to v sobě vůbec nemám,“ svěřila se v rozhovoru pro server What.

Rodina ji podpořila, ona teď dělá to samé

Rodiče tehdy Lucii podpořili a ona je jim dnes vděčná, že se i díky nim k herecké kariéře nakonec dostala. Známá je z mnoha filmů a seriálů a předvedla, že ti, kdo ji odrazovali, neměli pravdu.

Ona sama je teď stejně tak ochotná podpořit své vlastní děti, pokud se rozhodnou pro stejnou kariéru. Zatím je jim 8 a 10 let, mají tak na rozhodování ještě čas. V případě, že se budou chtít vydat v jejích šlépějích, zakazovat jim to prý ale Lucie rozhodně nebude.

„Chci, aby dcery dělaly, co je baví. To je to nejdůležitější. Herecká práce je samozřejmě krásná, také skýtá hodně překážek, není jednoduché se prosadit. Takže je určitě budu varovat, ale stát v cestě jim nebudu,“ vysvětlila v rozhovoru pro iDNES.

V uniformě se nejprve necítila

Jedním ze seriálů, které herečku proslavily, jsou i Případy 1. oddělení, kde hrála Radku Drápovou. A právě s touto rolí se prý ztotožňovala velmi těžce.

„Protože s ní jsem neměla společného téměř nic. A ještě ta uniforma! Připadala jsem si jako šestnáctiletá holka, která si hraje na policajtku, a sama jsem si vnitřně připadala trapná. To jsem se musela hodně překonávat,“ směje se.

V roli nakonec ale předvedla fantastický výkon. Lucie tak dokazuje, že i když vám někdo říká, že na něco nemáte, dá se nakonec dokázat opak. Kdyby v mládí poslechla své učitele, k herectví by se nejspíš nikdy nedostala.

Zdroj: What, Pro ženy, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články