Lucie Výborná se podělila o pikantní zážitek z Antarktidy. Kvůli jejím adrenalinovým cestám už existuje její nekrolog

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
lucie vyborna
Zdroj: Nextfoto

Moderátorka Lucie Výborná miluje cestování. Historek tedy nemá zrovna málo. Některé jsou veselé, jiné na vás mohou působit trochu depresivně. Ty nejzajímavější jsou ale většinou ty nejzábavnější.

Dobrodružství Výborná miluje, a tak není divu, že má zážitků na rozdávání. Pravidelně se s nimi svěřuje nejen svým fanouškům. K dobrému je dává také při společných obědech doma. Vydala se dokonce na Antarktidu, odkud si přivezla i menší dáreček, o čemž pomluvila u Honzy Dědka.

Z polární oblasti si dovezla vlastní exkrementy

„Je to tak, že co si na Antarktidu přivezete, musíte si také odvézt. Odpadky si dáte do pytle a vezete si je s sebou zpátky. Stejně tak exkrementy. Tam nejsou bakterie, které by to rozložily, takže by to tam zůstalo,“ svěřila se Výborná fanouškům.

„Co tam necháte, to tam fakt leží. Na nejvyšší horu Antarktidy jsem lezla s kamarádem Hynkem a s horským vůdcem. Když jsme ji slezli, chtěli jsme si všechny věci rozdělit zpátky na sáňky.“ Nastalo pak rozhodování, kdo tedy exkrementy poveze.

A kamarád Hynek pronesl filozofickou větu: Každý si veze svoje ho*na. Myslím si, že na tom něco je. Dovezli jsme to Američanům zpátky na základnu. Oni to napěchovali do nádob a odvezli to do Jižní Ameriky. Co se s tím děje v Jižní Americe, to už nevím,“ pobavila nejen diváky pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Je možné, že se jednou z cest nevrátí

Výborná miluje horolezectví. Není tak s podivem, že zdolala již několik desítek čtyřtisícovek. Moderátorka je nejen cestovatelkou, ale ráda se účastní také adrenalinových zážitků. V rozhlase si ale musí brát dovolenou, ze které se nemusí vrátit. S tím je ale podle svých slov smířená.

„Když jsem jela na K2, odcházela jsem z redakce s batohem plným vysílacích potřeb. Vyběhl za mnou editor, jestli mám připravený nekrolog na Jaroše. Říkala jsem, že samozřejmě nemám. On se na mě podíval a říkal: Vidíš – a my už tvůj připravený máme. Vrátila jsem se zpátky k počítači, zalogovala se, zadala jsem ‚Výborná nekrolog‘.“ Nakonec si ho ale nepustila, protože měl dvě minuty třicet, uvedla Výborná.

Moderátorka dokonce vydala knihu, ve které najdete všechna její dobrodružství pěkně pohromadě. Na jejím přebalu najdete autorku v šatech, které nejsou obvyklé.

„Jsou z outdoorového materiálu. Chtěla jsem je vydražit, vzala jsem si je na Českého lva, aby se dobře dražily. Ale napsali o nich: Spacák, po kterém steče každá ostuda. Dražba ještě neproběhla. Vezmu je asi ještě na karlovarský festival nebo něco takového, protože ty šaty prostě budu dražit pro dobrou věc,“ stojí si za svým Výborná.

Zdroj: 7 pádů Honzy Dědka

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články