Lucie Bílá se modlí za nevinné. Červenému kříži dá půl miliónu díky své ruční práci

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Bila Lucie
Zdroj: Profimedia

Lucie Bílá je velmi pracovitý člověk. Kromě koncertování se věnuje svému divadlu, a dokonce také prodává vlastní kávu. V současné době se ale její myšlenky, stejně jako většiny lidí, ubírají k Ukrajině. Jejím obyvatelům se rozhodla pomoci a Českému kříži slíbila pořádnou sumu.

Zpěvačka a několikanásobná absolutní Slavice Lucie Bílá je opravdový nezmar. Do svých vysněných projektů skáče po hlavě a nic ji nemůže zastavit.

Otevřela divadlo a prodává kávu

Nedávno například otevřela své vlastní divadlo. Původní divadlo Ta Fantastika zrekonstruovala a nyní už do něj láká lidi na nová představení.

V Divadle Lucie Bílé, jak se nyní prostory jmenují, si lidé mohou dokonce koupit její kávu. S jejím zavedením na trh jí pomáhal i její expřítel Petr Makovička.

Ruční práce, která pomáhá

V prostorách divadla také probíhá prodej originálních šperků, které Lucie sama vyrábí, a to především z korálků. Právě skrze ně se rozhodla pomoci lidem na Ukrajině.

„Umím navlékat korálky, a protože se to lidem na koncertě líbilo, tak jsem se rozhodla to dát na týden jako limitku,“ vysvětlila zpěvačka pořadu ShowTime.

A úspěch měl tento záměr veliký. „Už teď vím, že můžu předat Červenému kříži půl milionu korun,“ dodala pro pořad TV Prima.

Modlí se za nevinné lidi

Přestože se snaží sama pomáhat, kromě navlékání korálků také například uspořádala speciální koncert pro rodiny z Ukrajiny, černým myšlenkám se vyhnout nedokáže.

„Ale to, že to se mnou strašně cvičí a že nemůžu spát a že je mi zle, protože z dálky pozoruji tuhle hrůzu, je jasné. Člověk by hrozně rád řekl něco moudrého, ale docházejí slova a já se jenom modlím za ty nevinné lidi,“ uzavřela nakonec populární zpěvačka.

Zdroj: Cnn.iprima.cz, Instagram, Magazin.aktualne.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články