Lucie Bílá představila píseň s Janem Bendigem. Vznikl srdceryvný kýč, fanouškům to ale stačí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lucie bila
Zdroj: Profimedia

Lucie Bílá je na české scéně velmi populární zpěvačkou, která dokáže zazpívat jak pořádnou rockovou pecku, tak i dojemnou pomalou písničku o svém životě. Právě druhá varianta nastala i v případě nového klipu, který se objevil na platformě YouTube. Lucie si v něm ale tentokrát nevylévá srdíčko sama, pomáhá jí v tom zpěvák Jan Bendig.

Ačkoli jsou jejich životy odlišné a mají každý jiná trápení, oba se shodnou na jednom. V životě by se neměla promarnit ani jedna jediná chvíle. A právě to se novou písní snaží fanouškům předat. Zatímco pětapadesátiletá zpěvačka už nejspíš ví, o čem mluví, mladičkému osmadvacetiletému zpěvákovi řada lidí slova nevěří.

Písnička, ve které se kromě zpěváků objevují také herci Barbora Munzarová a Milan Šenki, vyvolala u některých fanoušků sporné pocity. Ačkoli komentáře pod videem jsou vesměs pozitivní, sem tam se mezi nimi objeví i nějaký ten fanoušek, který si do slov rýpne.

O Lucii

Písničku sice nazpívala dvojice společně, zatímco Bendig v ní ale zpívá především o obecných problémech života, Lucie se zpovídá z toho, jak ji její maminka jako malou ve zpěvu podporovala a jak dnes vidí vyrůstat svého syna. Vesměs je tak písnička shrnutím jejího života.

Slova jsou sice milá a dávají smysl, na druhou stranu se ale opakuje především fráze o tom, že člověk nemá promarnit ani jeden den, a všechny rýmy do sebe zapadají možná až zdánlivě hloupě a jednoduše. Někteří možná od této dvojice očekávali více.

Lucie už v minulosti ukázala, že umí své posluchače i rozplakat, když dá slovům v písničce nějaký smysl. Bendig zase mohl o něco více využít svůj potenciál. I tak má ale klip velmi pozitivní hodnocení a pozitivní komentáře přebíjejí ty negativní naplno.

Dojemné, nádherné

Fanoušci se pod klipem doslova rozvášnili, takže se to tu pochvalami jen hemží. Většina jich tvrdí, že mají z písničky husí kůži, že je dojemná a je třeba se nad jejími slovy zamyslet a vnímat je. Na druhou stranu je ale text skladby tak jasný, že podle všeho moc přemýšlení naopak nepotřebuje.

Jeden z komentářů dokonce tvrdí, že písnička je tak dokonalá, protože její text napsal Pokáč. Jenomže ten už v minulosti ukázal, že dovede dát dohromady daleko lepší písničku než jen čtyřakordové opakování pěti slov. Ani v tomto ohledu se tak fanoušci úplně neshodnou.

Všichni umělci podílející se na videoklipu nakonec předvedli dobrou práci a nedá se říci, že by byl výsledek zlý. Koneckonců o tom mluví i reakce lidí.

Na druhou stranu se ale od každého ze zúčastněných dalo očekávat něco trochu víc a pro někoho je tak možná výsledek mírně zklamáním.

Zdroj: Youtube

Autor: Šárka Cvrkalovvá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články