Lucie Bílá pomohla účastnici televizního pořadu v nouzi. Po požáru domu jí poskytla azyl na své chalupě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lucie bila
Zdroj: Profimedia

Cukrářka Anička Klápšťová je známá díky pořadu Peče celá země. Bohužel, ani ta trocha slávy ji ale neuchránila před katastrofou, která se může stát komukoli z nás. Stačila jen trocha nepozornosti a Aniččin dům se ocitl v plamenech. Hodní sousedé naštěstí nabídli pomoc. A mezi nimi se objevila i Lucie Bílá.

Stačilo usnout u zapnuté infračervené lampy. Později v noci probudily Annu až plameny. Ačkoli včas zavolala hasiče, kteří se postarali o uhašení domu, ani po jejich zásahu se v něm následně nedalo přebývat. Navíc Anna utrpěla velkou ztrátu, v domě uhořeli tři z jejích pěti psů.

„Když jsem se pokusila vyjít nahoru podruhé, už to nešlo. Nahoře byl černý kouř, slyšela jsem praskání skel a zrcadel. Tři mi tam zůstali a udusili se,“ popsala Anička situaci s tím, že na první pokus se jí podařilo zachránit alespoň dvě zvířata. Psychická i materiální pomoc je tak pro ženu nyní velmi důležitá.

Spřátelené vesnice dělají maximum

Obyvatelé Líšného, kde se celá tragédie odehrála, i vedlejší vesnice Malá Skála uspořádali po uhašení požáru sbírku na pomoc v nouzi. „Naše dvě obce jsou hrozně spřátelené. A tohle gesto pro nás znamená mnoho. Naše poděkování nelze ani slovy vyjádřit,“ napsala Klápšťová.

„Ze srdce děkujeme obci Líšný i Malá Skála. A to hasičům, starostovi Jiřímu Mikešovi, Michalovi Rezlerovi, všem sousedům, kamarádům a lidem na sociálních sítích. Všem patří neskutečné poděkování. Se vším se začalo tak rychle, že se to zdálo až neskutečné. Za celou rodinu i pejsky Vám moc děkujeme. Je až neskutečné, kolik lidí má tak dobré srdce,“ dodala.

Na závěr poděkovala i Lucii Bílé, ta má totiž v obci chalupu, a proto se rozhodla, že poskytne Klápštové na čas ubytování. V jejím poničeném domě, kde probíhají opravy, se momentálně žít nedá. „Je to má sousedka, a je to to nejmenší, co mohu v této chvíli udělat. To, že jde o Aničku, jsem se dozvěděla až z médií. Já jen zareagovala na těžkou situaci lidí, kteří potřebovali pomoct,“ napsala Blesku Bílá v SMS zprávě.

Dobová chalupa je pro ni zážitkem

Chalupa Lucie Bílé je postavena ve stylu minulých dob, uvnitř jsou dokonce stará původní kamna s troubou, kredenc s porcelánovým nádobím, kanape. Anička se tu nejspíš cítí jako v pohádce, především je ale sousedce vděčná za takovou možnost.

„Když venku prší a je zima, zalezu si na pec a jen se válím a čtu. Nejraději mám, když je pec vyhřátá, přikryju se velkou duchnou a sním,“ řekla o chalupě její majitelka. Chalupu koupila před lety společně s Petrem Kratochvílem, později ji prodali. Nakonec ji ale Bílá odkoupila zpátky.

Ráda na ni jezdí užívat si volné chvíle, a jak se ukázalo, chalupa může sloužit také jako dočasný azyl lidem, kteří jsou v nouzi. Zpěvačka s dobrým srdcem by podle svých slov pomohla každému, i kdyby se nejednalo o mediálně známou osobu. A Anna si jejího jednání neskutečně cení.

Zdroj: Blesk, jablonecky.denik.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články