Lucie Bílá neměla veselé dětství. Stavěla se svému otci, aby ochránila bratra

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
lucie bila
Zdroj: PETR KOZLÍK / MAFRA / Profimedia

Lucie Bílá je dnes nejpopulárnější českou zpěvačkou. Při vzpomínkách na dětství ale musí přiznat, že nebylo zrovna veselé. Společně s bratrem Karlem zažívali výprasky od otce.

Karel Zaňák je starší než Lucie a není divu, že k němu popová diva vzhlížela. Jejich dětství ale nebylo ideální, bylo doprovázené výprasky. Lucie ale bojovně nastavovala zadek, aby uchránila ten Karlův. Nejen o tom se rozpovídala v pořadu Face to Face.

Hostem pořadu byla nejen zpěvačka, ale také její bratr

Oba se společně sešli před kamerou, aby vzpomínali na dětství a přiblížili ho tak divákům. Hana Zaňáková, jak se Lucie Bílá jmenuje vlastním jménem, je vyučená dámská krejčová, ale vždy tíhla spíše ke zpěvu.

Jako malé děti se sourozenci moc nepřátelili, ovšem zná to každý, kdo není jedináček. Jsou období, kdy svého bratra nebo sestru milujete, pak ale přijdou taková, kdy si nemůžete přijít na jméno. „Já jsem jel po své notě, byl jsem spíše uzavřenější, maximálně jsem lítal za jedním dalším kamarádem, to bylo tak asi všechno. Holky to mají v hlavě jinak,“ řekl Karel.

Lucie ale svého bratra milovala a chtěla se s ním také přátelit. Dělala pro to hodně, podle svých slov se naučila malovat i tanky, které Karel zbožňoval. „On měl období, kdy si myslel, že se ženám neodpovídá. Bratr pochopil, že má sestru, až když byl na vojně. Dokonce mi psal dopisy,“ uvedla zpěvačka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lucie Bílá (@luciebila)

Starší bratr je její ochránce

Není tak pravda, že by si ji nevšímal, Lucie to viděla jinak. „Chránil mě. Všichni věděli, že kdyby se na mě sáhlo, brácha nastoupí a udělá z nich tři malé do školky,“ směje se česká zpěvačka. Doma pak byla na oplátku připravená nastavit záda, aby schytala rány od jejich otce.

„Táta byl hodně přísný. Mám před sebou, jak drží brášku, jak ho něčím mlátí a já nastavuju svou pr*el, abych to schytala já. Běhali jsme dokolečka, Kája utekl a já nastavovala, protože jsem ho chránila. Nedělalo mi to dobře, vidět bolest svého bratříčka,“ řekla Lucie.

Svého otce si ale i tak váží. „Je zlatý. Prořechtali jsme se dětstvím. Táta byl pilířem naší rodiny. Na svého bratra Karla Lucie Bílá zavzpomínala na svém Instagramu, protože slavil narozeniny. Vzkaz napsala k černobílé fotografii, na které je společně s Karlem.

„Můj milovanej bráška… Když jsem byla malá, naučila jsem se kvůli němu malovat letadlo a tank… Taky jsem si kvůli němu pořídila slovník cizích slov, že pak budu chytrá jako on… Vždycky byl sečtělejší, na rozdíl ode mne pragmatický s naprostým přehledem o všem, co se děje i v zemi o které jsem neměla ani tušení, že existuje…,“ připojila krásná slova oslavující jejich vztah.

„Prostě ten, ke kterému jsem vždy vzhlížela a vzhlížím a díky kterému mám do teď pocit, že mi nikdo nemůže nic udělat, protože mu dá můj starší brácha na budku… Všechno nejlepší k narozeninám, Kájo… Jsem ráda, že tě mám… ,“ dokončila vzkaz Česká slavice, která miluje nejen svou rodinu, ale také hudbu a své fanoušky, které si hýčká.

Zdroj: Face to Face, Instagram

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články