Ljuba Krbová se dodnes nesrovnala s tragickou smrtí manželovy dcery. Zavraždil ji partner

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ljuba krbova
Zdroj: Nextfoto

Ljuba Krbová je vynikající česká herečka, která to ale neměla v životě vždy snadné. Potkala ji řada partnerských neúspěchů a tragédií. Nejsmutnějším okamžikem v jejím životě byla ale pravděpodobně smrt dcery jejího manžela. Ta zemřela za tragických okolností vinou svého muže.

Ljuba se ve svém životě vdala celkem třikrát. Její poslední vztah drží už dlouhé roky a ona s milým úsměvem na tváři vzpomíná na to, jak se seznámila se svým současným životním partnerem Ondřejem Neffem. Přitom právě v jeho rodině k tragédii, která ji dlouhé roky provází, došlo.

„Potkali jsme se v literární kavárně. Ondřej tam četl svou povídku, já jsem tam četla Čapka a byla jsem tam se svojí tehdy šestnáctiletou dcerou,“ popsala Ljuba Krbová před rokem v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Dodala, že na takové setkání se nedá zapomenout.

Neznali se

„On k nám přišel v obleku s vestičkou a sedl si mezi nás. Spletla jsem si ho s jeho tatínkem Vladimírem Neffem, protože jsem do té doby nečetla sci-fi literaturu,“ přiznává herečka. „A protože Ondřejova maminka byla herečka a v 60. letech mu zošklivila divadlo, a on proto do divadla nechodil, vůbec nevěděl, kdo jsem já,“ směje se.

Dál to šlo podle jejích slov rychle. Zašli spolu na víno, zjistili, že si rozumí. Oba navíc přijali, že už mají nějakou tu historii za sebou a každý má své děti. „Ondřej odjel na dovolenou na motorky se synem a já s dcerou na kola. A celou dobu jsme si esemeskovali,“ popisuje herečka začátek vztahu.

ljuba krbova manzel

Zdroj: Profimedia

Ačkoli se nakonec dal pár dohromady, čekal ho v životě jeden velký náročný okamžik, který oba zasáhl a museli se s ním vyrovnávat. A týkal se právě dětí, konkrétně Ondřejovy dcery Ireny. S její smrtí se pár vypořádával dlouho a dodnes není všechen smutek za ním.

Zavražděna

Irenu Neffovou zavraždil její vlastní manžel. Rodině po ní zůstala dcera Dominika, kterou společně Ljuba s Ondřejem začali vychovávat. „Ta událost zůstává pořád strašidelná. Pokud můžu říct, že jestli jsem si vzala z toho, co se stalo, cosi do dalšího života, pochopila jsem, že nemá smysl připravovat se na průšvihy a dělat si starosti, co se může stát. Život vás vždycky překvapí z jiné zálohy. Nejde se na to připravit,“ říká o situaci Krbová v rozhovoru.

„Teď je nejdůležitější vytvářet harmonické prostředí, aby měla sílu a sebevědomí se s tím vyrovnat. Zatím je malá, jsou to pro ni prázdná slova. Když se to řekne hodně brutálně, aplikujeme takové očkování,“ vysvětlovala herečka v roce 2009, krátce poté, co k události došlo.

Dnes už jsou to od Ireniny smrti roky, s některými zážitky se ale člověk nikdy nesrovná. Zvlášť pokud se jedná o děti. A ačkoli nebyla Irena biologicky hereččinou dcerou, ona ji brala jako rodinu. Jde o jizvu, která z jejího srdce jen tak nezmizí.

Zdroj: Blesk pro ženy, Super, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články