Ljuba Hermanová milovala mladší muže a zábavu. Dle Adiny Mandlové jí nebyl cizí ani kokain

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Ljuba Hermanova
Zdroj: Dorian Hanuš / Právo / Profimedia

Herečka a zpěvačka Ljuba Hermanová byla vynikající v tom, co dělala. Diváci ji znali jako dokonalou umělkyni. V soukromí ale žila poměrně nespoutaný život. Byla celkem čtyřikrát vdaná a vědělo se o ní, že zálibu má spíše v mladších mužích.

Po boku svých mladších partnerů nechtěla vypadat staře. Proto podle kamarádky Ljuby Skořepové často uváděla svůj věk o pět let nižší, píše Super. Hermanová se ráda bavila, nechyběla snad na žádném večírku a milenců měla na každém prstě několik.

Adina Mandlová, která s herečkou nějaký čas bydlela, ve svých pamětech dokonce uvedla, že Hermanová šňupala kokain. Nikdy na něm ale nebyla natolik závislá, aby se musela léčit.

Hermanová se nebála ničeho. Dokonce svedla i dva slavné kamarády, kteří si říkali všechno. A ani jí nevadilo, že o tom vzájemně věděli.

„Myslím, že jsem se Werichovi líbila, ale mně se líbil spíš jemnější a romantičtější Voskovec. Ovšem randila jsem s oběma. Později jsem se dozvěděla, že si to pak v šatně stejně řekli,“ cituje její slova server CNN Prima NEWS.

Ačkoli mohla mít tato herečka prakticky kohokoli, s nikým dlouho nevydržela. Čtyřikrát se vdala, všechna její manželství ale skončila rozvodem.

Vitální až do své smrti

Lidé o ní říkali, že stárne s grácií. Možná to bylo i proto, že se po boku mladých milenců cítila zkrátka opravdu velmi dobře.

Naposledy stanula před oltářem v 62 letech, když si vzala o 29 let mladšího Karla Šmídka, uvádí Aha!

Poslední roky svého života sice prožívala bez muže, ale nebyla osamocená. Měla mnoho přátel, milovala sport, vycházky, chodila do společnosti a bavila se až do úplného konce.

Dáma, kterou můžeme považovat za zakladatelku českého šansonu, zemřela 20. května 1996.

Zdroj: Super, CNN Prima NEWS, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články