Lizzie Velásquez: Byla označena za nejošklivější ženu světa. Dnes je z ní uznávaná motivační řečnice

od Šárka Cvrkalová
1 minuta čtení
Lizzie Velasquez
Zdroj: Profimedia

Kvůli svému vzhledu si prošla v životě mnoha problémy. Lizzie Velásquez trpí zvláštní, dříve nediagnostikovatelnou nemocí. Přesto se dokázala postavit všem, kteří ji šikanovali, a dnes je z ní motivační řečnice, která mnoha lidem pomáhá.

Její tělo má téměř 0 % tuku. Je slepá na jedno oko a ani na to druhé nevidí úplně dobře. Kvůli své vzácné vadě někoho na první pohled možná děsí, ona ale dokázala obrátit všechna negativa ve svůj prospěch.

Nejošklivější žena světa

„Moji rodiče mě vychovávali s obrovskou láskou. Jako malá jsem neměla tušení, že jsem jiná. Když jsem ale poprvé nastoupila do školy, změnilo se to. Hned jsem poznala šikanu,“ vypráví podle serveru The Washington Post Lizzie.

Na střední se jí podařilo získat si kamarády, stala se roztleskávačkou. Pak ale přišla krutá rána, když se na internetu objevilo video označené jako „Nejošklivější žena světa“, na kterém byly záběry z jejího života. To ji velmi sebralo.

Stala se motivační řečnicí

Pro Lizzie bylo velmi těžké najít ztracené sebevědomí. Hodně jí s tím pomohla její rodina. Díky té se dokázala vzchopit a udělat ze svých nevýhod pozitiva.

Začala lidem předávat rady do života, stala se motivační řečnicí a nyní se pokouší pozvednout sebevědomí těm, kteří ho z nějakého důvodu mají nízké. Pomáhá také dětem, kterým je z jakéhokoli důvodu ubližováno.

„Šikaně je třeba věnovat více pozornosti a ve školách musí být otevřenější komunikace, aby se děti cítily dostatečně pohodlně na to, aby promluvily,“ myslí si tato aktivistka.

Ta má v současné době na svém YouTube kanálu přes 869 000 odběratelů, velmi aktivní je také na instagramu.

Pomocí sociálních sítí šíří pozitivní myšlenky, snaží se ale vystupovat také na veřejných akcích. A lidé, kteří se jí kdysi smáli, se teď nejspíš za své činy stydí.

Zdroj: Yahoo, People, Instagram, The Washington Post

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články