Linda Rybová přiznala, že je velmi kritická matka. Problémy u ní doma jsou spíš jen nárazové

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Linda Rybova
Zdroj: Nextfoto

Linda Rybová je kromě herečky také maminkou tří dětí. Má dvě dcery a syna, na všechny své potomky je velmi pyšná. Někdy se ale nebojí být také kritickou matkou. Je si totiž vědoma, že to může dětem v lecčem pomoci.


Rozárce bude brzy 20 let, Josefíně 18 a nejmladšímu Františkovi je 15. Nějaké ty problémy se údajně občas doma vyskytují a někdy je Rybová srovnává s tím, čím si prochází její seriálová rodina.

„U nás jsou problémy spíš nárazové. A je pravda, že někdy jsem už trochu na psychiatra z toho, jak se seriálová a domácí témata prolínají. Buď řeším nejdřív svoje děti a pak ty seriálové, nebo nejdřív ty seriálové a pak svoje,“ směje se herečka v rozhovoru pro iDNES.

Velký projekt

Dcery Lindy Rybové před nedávnem sepsaly společně s dcerou Ivany Jirešové divadelní hru. „Nic nám neřekly. Nejprve daly text přečíst kolegyni Janě Janěkové, protože nám nevěřily. Až teprve když ona řekla, že je to super, ukázaly to nám s Davidem,“ vysvětluje Rybová.

Hra měla premiéru loni na podzim a dodnes se hraje. Když prý ji Linda poprvé viděla, měla velkou trému a za své dcery se příšerně bála. Nakonec na ně ale byla velmi hrdá.

„Víte, já jsem poměrně kritická matka. Až si někdy říkám, jestli to není chyba, protože mám kolem sebe i matky, které své děti pochválí vždycky a za všechno. Já jsem si naopak vždycky říkala, že být k dětem zcela nekritická pro ně není dobré,“ vysvětluje.

Dívkám se tak pokusila říci, co by podle ní měly udělat jinak, zároveň je ale nepřesvědčovala o své pravdě. A je ráda, že si z jejích slov něco vzaly, a něco naopak udělaly po svém. Na to, že žádná z nich předtím neměla s podobným projektem zkušenosti, jsou prý skvělé.

Od tance k divadlu

Pro Lindu dříve hodně znamenal balet. Stále se na něj i teď dívá, herectví je pro ni ale vším. Její dcery po ní lásku k tanci zdědily. Dříve je herečka od tance neodrazovala, myslela si, že se dokonce stanou baletkami.

„Obě chodí do baletního kroužku, ale Róza se navíc touží stát tanečnicí. Má sice cit pro hudbu, ale zároveň jí chybí síla a výdrž. Neodrazuji ji od toho, co ji baví, ale také se ji nesnažím tlačit do žádných tanečních škol,“ svěřila se pro server Maminka před 10 lety.

Od té doby se toho ale hodně změnilo. Zdá se, že nakonec mají obě dcery Rybové stejně jako ona také blíže k divadlu a k herectví. V současné době jsou ve věku, kdy se nejspíše obě konečně rozhodnou, čím se skutečně chtějí živit.

Zdroj: iDNES, Maminka, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články