Libuška Šafránková měla být Arabela. Roli ale dostala herečka, která si za pokračování řekla nesmyslnou částku

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
libuse safrankova
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Na seriálu Arabela vyrostla nejedna generace a nikdo si již nedovede představit v hlavní roli nikoho jiného než Janu Nagyovou. Ta nyní odhalila tajemství přímo ze zákulisí. Roli totiž původně měla dostat Libuše Šafránková, ale onemocněla. Tyto dvě herečky jako by to měly dáno osudem! O 28 let později se totiž situace opakovala. V pohádce Mamánek měla roli královny hrát Libuše Šafránková, ale opět ji ze zdravotních důvodů nahradila Jana Nagyová.

„Arabelu jsem dostala místo tehdy dlouhodobě nemocné Libušky Šafránkové,“ prozradila Jana Blesku.

Jana Nagyová brečela do polštáře

Doteď prý neví, co kolegyni bylo. Šafránková vždy byla ohledně svého zdravotního stavu uzavřená a nikdy se veřejně nesvěřovala, co ji trápí. Šafránková se však nakonec v seriálu objevila alespoň jako dabérka. Předabovala právě Slovenku Nagyovou.

Dalo by se tedy říci, že Nagyová získala roli jako záskok. Doteď na natáčení vzpomíná s nostalgií.

Ve druhém pokračování už však nefigurovala. Důvodem, proč se nezúčastnila natáčení druhé série, byly prý požadavky její agentky. Její nároky nebyl schopný režisér Vorlíček splnit. Janu Nagyovou to mrzelo o to více, že za sebou již měla i kamerové a kostýmové zkoušky.

„V roce 1987 jsem odešla do Německa a měla jsem i německou agentku. A ta chtěla, abych začátkem 90. let dostávala tisíc marek za jeden natáčecí den. Takže z toho sešlo. Bylo mi to moc líto, plakala jsem tehdy do polštářů,“ přiznala Nagyová.

Jana Nagyová se vrací před kamery

Po jejím odstěhování do Německa už o ní nebylo moc slyšet. Když se poté neobjevila v pokračování Arabely, byly diváci zklamaní.

Nyní se před kamery vrací! Do role královny si Janu vybral Jan Budař. Ten ji ale nemohl sehnat, a tak oslovil její dceru. Zprávu o nabídce na roli se Jana dozvěděla při návštěvě Vídně a byla prý velmi nadšená.

Paradoxně i v této pohádce se střetla s Libuší Šafránkovou. Ta byla totiž opět první volbou. Odmítla však ze zdravotních důvodů.

Pro Janu Nagyovou to bude návrat před kamery po 28 letech. Zahrát si královnu byl prý její sen.

Zdroje: OnlyU, Blesk, Dáma

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články