Libuše Šafránková nežila s Josefem Abrhámem měsíce před svou smrtí. Prozradil to kněz na pohřbu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
josef abrham
Zdroj: Nextfoto

Při posledním rozloučení s Josefem Abrhámem vyšly najevo nové skutečnosti. Jeho zdravotní stav byl natolik vážný, že se od Libušky Šafránkové odstěhoval a pečoval o něj jeho syn Josef.

Libuška zemřela loni 9. června, ale společnou domácnost nesdílela se svým mužem několik měsíců předtím. Syn Josef si vzal svého otce na starost. Tato pravda vyšla najevo během projevu kněze Jakuba Sadílka, který promlouval na pohřbu Abrháma. Přátelil se hlavně s jeho manželkou.

Abrhám nevnímal už před více než rokem

Jak Sadílek potvrdil, že herec na tom byl špatně dávno předtím, než Libuška zemřela. Na přání rodiny je totiž osobně navštívil a prováděl s Josefem smíření. „Tehdy byl na tom hodně špatně, už ani nevnímal. Nakonec se na mě hluboce zadíval a usmál se,“ řekl kněz dle CNN Prima NEWS.

„Od té chvíle se jeho zdravotní stav až zázračně zlepšil, a začal dokonce i mluvit,“ dodal ještě. V té době měla sama Libuška problémy se zdravím a nemohla se tak o svého manžela starat. Řada proto přišla na syna Josefa, který o něj pečoval s láskou.

„Sluší se za to Josefovi poděkovat, jak krásně se o svého tatínka staral,“ řekla Jakub Sadílek. Syn Josef o svého otce pečoval do poslední chvíle, stejně jako herec o toho svého. Tenkrát nechal i práce, i když ho čekalo natáčení filmu Konec starých časů. Jiří Menzel coby režisér si ovšem počkal.

Smutné setkání doprovázené emotivními projevy přátel

Abrhám se se svou milovanou Libuškou viděl osobně 6. června, další den odjela na plánovanou operaci do nemocnice. O den později ale zemřela. Právě kvůli datu bylo poslední rozloučení naplánováno takto, i když herec zemřel již 16. května.

„Tento termín nebyl vybrán náhodou. Přesně před rokem, 6. června, jste byli ještě s Libuškou. A nyní jste opět spolu,“ uvedla ve své řeči herečka Eliška Balzerová. Promluvila také Dagmar Havlová, která popsala, jak moc se Josef Abrhám změnil.

„Poprvé jsme se setkali při natáčení filmu Holka na zabití, kde mě tehdy ještě svobodná Libuška zaúkolovala, abych Pepu na natáčení kontrolovala, zda moc nekouká po holkách. Nekoukal,“ zmínila bývalá první dáma. Naposledy se viděli při natáčení filmu Odcházení, který měl pod palcem její muž Václav Havel.

Dokonce si Havlová s Abrhámem dali slib, který už ale nesplnili. „Řekli jsme si, že zajdeme na zmrzlinu, kterou Josef tolik miloval. Tady už si ji nedáme, tady ne,“ uzavřela svůj proslov na rozloučení herečka, která neměla daleko k slzám.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články