Libuše Šafránková měla na Slovensku blízkou osobu, kterou považovala za dceru. Pro tu je dodnes největším vzorem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
libuse safrankova
Zdroj: Profimedia

Herečka Libuše Šafránková zemřela před rokem ve věku 68 let. Velká žena, kterou fanoušci milovali, na sebe zanechala řadu vzpomínek v podobě jejích velkých rolí, ale také spoustu tajemství, která jsou nyní postupně odkrývána. Jedním z nich je i fakt, že už kdysi dávno navázala velmi blízký vztah s jednou osobou na Slovensku.

Úspěšná herečka Lívia Bielovič se s Šafránkovou znala dlouhé roky. Ačkoli neměly žádné rodinné pouto, zdálo se, že ji Libuše považuje za svou dceru. A tak sní také jednala. Nakonec to tedy působilo, jako kdyby obě ženy byly rodina, což uznává i sama Bielovič.

„Jí říkali Lilka a mně Livka. Se sestrou Vikinou jsme k Libušce chodily často na návštěvu nebo na prázdniny. Byla vždy okouzlující a už jako malému děvčátku mi říkala, že se ve mně vidí,“ svěřila se slovenská herečka pro web Plus 7 dní.

Dcera kamarádky

Lívia je dcerou Libušiny nejlepší kamarádky Ludmily. Kdykoli měla právnička příliš práce ve svém zaměstnání, Libuška tu pro Lívii byla. Nesnažila se jí nahradit matku, chtěla být jenom nablízku osobě, která potřebovala pozornost. A právě díky tomu si k sobě dvě ženy našly cestu.

Zároveň ale tomto vztahu Šafránková příliš nemluvila s okolím, jen málokdo tak tušil, že měla na Slovensku někoho, koho označovala za svou dceru a kdo pro ni znamenal tak moc. Ať už pro to měla Libuška jakýkoli důvod, o této své „rodině“ řekla pouze nejbližším.

Byla pro ni vzorem

Bielovič přiznává, že právě Šafránková je důvodem, proč se nakonec rozhodla dát na dráhu herečky. Nemohla sice po Libuši její talent zdědit, to ale neznamená, že i  česká umělkyně nevedla tím správným směrem. Ačkoli Lívii nic nevnucovala, nakonec se výrazně podílela na její kariéře.

„Bylo mi asi deset let, když mě jednou Libuška vzala do divadla. Na stěnách mi ukazovala svoje fotografie z různých představení,“ vzpomíná se slzami v očích Bielovič. Dodala, že právě v tomto okamžiku pocítila touhu stát se herečkou.

„V jednom momentě mě chytila za ruku a povídá: Livko, moje zlatá, já se v tobě vidím. My dvě si jednou v tomhle divadle spolu zahrajeme,“ dodává herečka. To se ale bohužel nikdy nestalo. Na jednom jevišti se spolu tyto dvě velké osobnosti nikdy nesetkaly.

Závěrem pak Lívia přiznává, že po Libušce tak nějak „zdědila“ i její stydlivost. Šafránková totiž měla podle jejích slov také problém s vystupování například ve spodním prádle. A ani ona se přes to nikdy nedokázala dostat. V současné době hraje Bielovič ve slovenském seriálu Druhá šanca. Přiznává ale, že Libuše Šafránková bude už napořád jejím největším vzorem jak hereckým, tak i životním.

Zdroj: Plus 7 dní, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články