Libor Baselides býval slavným moderátorem. Po obvinění z krádeže zmizel na Kanárské ostrovy, prodává šperky a obrazy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Libor Baselides
Zdroj: Profimedia

Libor Baselides se kdysi proslavil jako první moderátor Snídaně s Novou. Zahrál si také v několika seriálech. V posledních letech o něm ale příliš slyšet nebylo. Co se s hercem stalo a co dělá dnes? Mnozí by ho v jeho 59 letech možná nepoznali.

V roce 2016 byl moderátor obviněn z krádeže. Byl zadržen a strávil noc v cele, následně ho pak čekal trest odnětí svobody na jeden rok s odkladem na dva roky. To mu výrazně poškodilo reputaci a on se tak v televizi přestal téměř úplně objevovat.

Ani malování mu nevyšlo

Od moderování přešel k malování. Jenže jeho díla se neprodávala, a on se tak nakonec rozhodl zkusit štěstí úplně jinde. „Milí přátelé, přeji vám pěkné dny. Na delší dobu se loučím. Užívejte si život s láskou, v pohodě a ve zdraví!“ napsal tehdy na sociálních sítích.

Odcestoval na Kanárské ostrovy, odkud o sobě do Čech posílal jen minumum informací. Na jedné ze sdílených fotografií se tehdy objevil Libor s šátkem na hlavě a v dámském oblečení. Připomínal ženu a média spekulovala o tom, zda se novou vizáží nesnaží například skrýt před lidmi, kterým dluží peníze.

Proč utekl z Čech?

V roce 2020 poskytl Libor rozhovor serveru Život v Česku. Jako důvod svého odjezdu na Kanárské ostrovy uvedl, že je tam celý rok teplo a pozitivní energie.

„To byl důvod, proč jsem zmizel. Pro mě nový začátek života, nový nádech, nový rozlet. Tvořím, zpívám, hraji a ovládám aktuálně 6 jazyků,“ řekl tehdy. Doplnil, že vytváří šperky, maluje obrazy a tvoří různá díla z kamínků.

Dříve býval velkou televizní hvězdou, dnes mladší ročníky jeho jméno neznají. On na doby moderování na Nově vzpomíná rád, nicméně jeho život je už jinde. Jen příležitostně se nyní objeví v nějakém tom seriálu, naposledy si zahrál napířklad v Modrém kódu v roce 2019.

„Rád se občas ohlédnu za dobou pořadu Snídaně s Novou, kde jsem moderoval s Danou Morávkovou a na naše hvězdné hosty. Prožil jsem tehdy velmi radostné a dobré období, na které ale aktuálně navazuji v jiných oborech,“ doplňuje.

V současné době se kromě tvorby šperků a obrazů věnuje také psychologii a dělá po telefonu výklady karet. Střídavě žije v České republice a na Kanárských ostrovech.

Zdroj: Život v Česku, Aha!, iDNES, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články