Leontýnka z komedie Ať žijí duchové! zemřela ve 41 letech. Svou nemoc tajila před světem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dana Vavrova
Zdroj: Profimedia

Herečka Dana Vávrová účinkovala v nespočtu filmů. Prosadila se ale především v sousedním Německu a u nás bude navždy známá díky své dětské roli Leontýnky z filmu Ať žijí duchové! Ačkoli před sebou měla slibnou kariéru, osud jí štěstí nepřál. Po dlouhých bojích zemřela v roce 2009 na rakovinu.

Bylo jí 41 let. Podařilo se jí najít životní lásku a porodit tři krásné dcery, píše Aha! Její život byl ale přesto všechno nešťastný. Do cesty se jí postavila rakovina. S tou se navíc herečka rozhodla bojovat tajně a dlouho před veřejností nemoc tajila.

Úspěšná v Německu

U nás si zahrála například ve snímcích My všichni školou povinní, Bambinot, Jestli jednou odejdu nebo Arabela. Dana se ale proslavila především v Německu.

Tam se dostala do mnoha filmů a spolupracovala i se svým manželem, režisérem Josephem Vilsmaierem. Natočili spolu například jeden z nejúspěšnějších filmů své doby Herbstmilch, napsal v roce 2009 server Česká televize.

O nemoci věděli jen nejbližší

Jak píše i Blesk, Dana Vávrová svou nemoc tajila. Pravdu řekla jen několika svým nejbližším. Rodina se za ni prý pravidelně modlila, bohužel jejich prosby nebyly vyslyšeny.

„Vůbec jsem netušil, že je nemocná, ale teď zpětně mám pocit, že žila, jako by tušila, že nemá moc času,“ uvedl těsně po její smrti například režisér Vladimír Drha.

Smutně na zprávu o její smrti reagoval tehdy i Jiří Procházka, který si s Danou zahrál právě v komedii Ať žijí duchové! Podle Aha! byla Vávrová jako malá holka prý do představitele Dlouhého Janka dokonce zamilovaná. I když dětská láska nakonec nevyšla, Procházka na ni vzpomínal vždy s úsměvem.

Když se dozvěděl, že zemřela, byl to pro něho velký šok. Tak jako většina lidí vůbec netušil, že Dana s nějakou nemocí vůbec bojovala.

„Lékaři Vávrové diagnostikovali rakovinu děložního hrdla. Po nějaké době proběhla metastáze nádoru do jater a plic. Rakovinu měla tím pádem téměř po celém těle,“ uvádí Extra s tím, že se bohužel nedalo nic dalšího dělat.

Zdroj: Aha!, Česká televize, Blesk, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články