Lenka Zahradnická vylekala fanoušky zahalená v tmavém oblečení a s kapucí na hlavě. Šíří tak osvětu ohledně znásilnění

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lenka zahradnicka
Zdroj: Nextfoto

V seriálu Ulice ztvárňuje Lenka Zahradnická Hedviku. Lidé ji jako herečku milují a lační po každém jejím novém příspěvku na instagramu. Ty jsou obvykle pozitivní, plné smíchu a motivace. Posledním příspěvkem ale na první pohled Lenka fanoušky vyděsila.

Žena celá zahalená v tmavém oblečení, s kapucí na hlavě a růžovými brýlemi na očích. V ruce drží nápis hlásající slova „Co měli na sobě, než je znásilnili“. Přesně takovou fotkou vylekala Lenka na svém instagramovém profilu své fanoušky.

V popisku pak vysvětlila, proč se pokusila na první pohled upoutat jejich pozornost. Sdělení, které se jim rozhodla předat, je totiž důležité a ona nechtěla ponechat nic náhodě. Svým příspěvkem se rozhodla podpořit nový projekt organizace Amnesty International.

Nemohla se dostavit, přesto pomáhá

„Jednou za sto let jsem měla někam jít a něco dělat. Ovšem moribundus zavelel jinak, takže vás s tím seznámím alespoň tady a takhle virtuálně. Jde o kampaň Amnesty International: Co měli na sobě, než je znásilnili. Žádnou srandu tudíž nečekejte,“ upozornila na začátek.

Lenka se svěřila, že když viděla statistiky týkající se znásilnění žen v České republice, rychle jí zmizel úsměv z tváře. „Ročně je spácháno v České republice 12 000 znásilnění, ale ohlášeno je jen 600 z nich,“ informovala fanoušky. Dodala, že 90 % žen znásilní někdo, koho znají.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lenka Zahradnicka (@lenkazahradnicka)

„Znásilnění nemá žádný dress code. Je to důležité téma, které se týká celé společnosti,“ dodala na závěr s tím, že je důležité, aby byli lidé o tomto tématu informováni, věděli, jak v podobných případech jednat a znali důležitá fakta. Nakonec poděkovala organizaci za to, co dělá.

Lidé nemají slov

K podobnému tématu nemají lidé příliš co říci. Jeden z fanoušků tak napsal, že má Lenka pravdu, ostatní se ale komentářů spíše zdržují. Když už se nějaký objeví, jde především o srdíčka a souhlasné emotikony. Je vidět, že i když se o znásilnění mluví, lidé berou téma velmi vážně.

Lenka Zahradnická si za svůj příspěvek zasloužila téměř 850 srdíček, co je ale důležitější, možná donutila někoho k tomu, aby se nad tématikou zamyslel, ukázala lidem, jak funguje organizace, která pomáhá lidem v nesnázích, podpořila dobrou věc.

Fanoušci nejspíš doufají, že další příspěvky herečky budou opět pozitivní a plné úsměvů tak, jak jsou zvyklí. Na druhou stranu je ale nutné říci, že určitě bylo vhodné se nad celou věcí pozastavit a k fanouškům o ní promluvit. To by totiž slavní dělat měli, využívat svou popularitu pro šíření dobré věci.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články