Lenka Šindelářová si zahrála v nejednom televizním snímku. Kalamity Jane ale její další role zastínila

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Calamity Jane
Zdroj: Profimedia

Lenka Šindelářová je u fanoušků známá především pod přezdívkou Kalamity Jane. Po boku Ivana Mládka se dříve objevovala na jeho vystoupeních poměrně často. Pamatujete si na ni? Co dnes dělá herečka, která si zahrála například i v seriálu Pojišťovna štěstí?

V červnu oslavila 68. narozeniny. Její působení s Banjo Bandem a její komická kariéra naprosto zastínily to, že si zahrála jako herečka také v několika seriálech. Kromě komických pořadů Ivana Mládka se objevila i v dalších vtipných televizních scénkách.

Kalamity Jane

Ivan Mládek podle serveru Kinotip2 udělal z Lenky Šindelářové ženu ošklivou jako noc. Už při pohledu na ni lidé pukali smíchy. Na svém vzhledu a na přezdívce Kalamity Jane si ale založila kariéru. Vystupovala neučesaná, v ošuntělém oblečení.

Mnoho lidí si ji dnes vybaví pouze takto a zcela se zapomíná na to, že si zahrála i v seriálech jako Sanitka, Pojišťovna štěstí a ve filmech Den, kdy nevyšlo slunce nebo Dvanáct měsíčků.

Vdaná byla Lenka kdysi za baskytaristu kapely Katapult Jiřího Šindeláře. S ním má od roku 1982 syna Michala, který se také věnuje hudbě, doplňuje web Kdo je to?

S Mládkem vystupuje dodnes

Ačkoli si zahrála v mnoha televizních snímcích, lidé ji vnímají především jako komičku vystupující po boku Ivana Mládka. A jí samotné to pravděpodobně vyhovuje. Na jeho vystoupeních se objevila několikrát i v posledních letech.

V roce 2019 vystoupila například ve Zbraslavicích, kde podle Kutnohorského deníku opět pobavila svými hereckými výkony davy. O tři roky později pak upozornil na vystoupení Banjo Bandu i s Kalamity Jane server Extra.

Podle TV Guru se v televizi objevila naposledy v roce 2016, kdy spolupracovala na seriálu Jetelín. Po boku Ivana Mládka se ale na veřejných akcích ještě ráda ukáže a její Kalamity Jane tak lidé stále mohou obdivovat a bavit se nad jejím typickým vzhledem i projevem.

Zdroj: TV Guru, Kutnohorský deník, Kdo je to?, Kinotip2, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články