Lence Filipové před lety selhala imunita. Nepřipouštěla si, jak vážné to je

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lenka filipova
Zdroj: Profimedia

Zpěvačce a šansoniérce Lence Filipové je dnes 68 let. Přestože se ve svém věku v současné době cítí velmi dobře, byly časy, kdy si prošla obrovskou krizí. Dokonce prohlásila, že tehdy málem zemřela. Čeho přesně se ale její slova týkala, to říci nechce.

Na dotaz, zda krize přišla po rozvodu s manželem Borisem Drbalem, v rozhovoru pro magazín Pestrý svět Filipová odpověděla: „Nezlobte se, to je příliš osobní otázka. Byla to velká krize a jsem ráda, že ji mám za sebou.“ O tom, jak se cítila, ale prozradila víc.

„Když máte trápení a nezvládnete ho, tak se to samozřejmě odrazí na psychice. A když je ta psychická zátěž příliš velká, jde to do těla. Takže na to pozor! Ráda bych všechny varovala, aby nenechali problémy dojít až na dřeň,“ upozornila.

Musíte myslet pozitivně

Filipová se z většiny problémů dostala díky pozitivnímu myšlení. V roce 2017 například onemocněla chřipkou, ke které se přidaly další komplikace. Nakonec došlo k selhání imunity a Lenka musela na čas přerušit i koncertování. Deníku Aha! prozradila, jak se se situací vypořádala.

„Nikdy za celou dobu jsem si nepřipouštěla, jak vážná ta situace je. Neustále jsem myslela na to, jak se vrátím na pódium před diváky a budu hrát. Člověk si nesmí dovolit podlehnout chmurám a myslet na to, že by to mohlo dopadnout špatně. Vlastně jsem přesvědčena, že právě touha vrátit se na jeviště mi zachránila život,“ řekla.

Každé těžké období ale Lence dalo něco do života. Jak sama přiznává, pokaždé se něčemu přiučila a nemoci i psychické problémy z ní dělají člověka, kterým dnes je. „Někdo je přetížený, někomu umřel někdo blízký. Lidí, kteří mají různé problémy, je hodně,“ řekla Filipová s tím, že jen proto, že je slavná, by se na ni v tomto ohledu nemělo upínat tolik pozornosti.

Hudba a znovu hudba

Filipová v současné době vypadá skvěle. I přes veškerá trápení, kterými si v minulosti prošla, je dnes energickou zpěvačkou, která může nadále koncertovat. A co je jejím lékem na mladistvý vzhled a pozitivní energii? Na to má jednoduchou odpověď.

„Muzika, muzika a a zase jen muzika. Když máte svůj koníček jako povolání, anebo opačně své povolání jako koníček, takové to největší hobby, které máte ráda, a žijete tím, tak to hodně nabíjí. Muzika, nebo vlastně obecně kumšt jako jsou i divadlo a výtvarné umění, je prostě potrava pro duši,“ říká s úsměvem.

Na závěr pak zpěvačka dodává: „Vidíme, jak kolem nás krouží zlo. Situace ve světě není jednoduchá. A já jsem přesvědčená, že když bude to zlo vyvažováno právě tímto dobrem, tak bude všechno bezvadné. Získáte tím všichni sílu, a navíc je to pro nás naprosto přirozené.“

Zdroj: Magazín Pestrý svět, Blesk, Aha!, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články