Lejla Abbasová při zemětřesení v Turecku přišla o příbuzné. Teď se musela vzdát i stěhování na Kypr

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
lejla abbasova
Zdroj: Nextfoto

Moderátorka Lejla Abbasová v poslední době prožila několik dramatických událostí, které výrazně ovlivnily její život. Její rodinu postihlo nedávné zemětřesení v Turecku. Navíc se musela vzdát přestěhování se na vysněný Kypr.

Zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, se stalo předmětem celosvětové pozornosti. Přírodní katastrofa si vyžádala už více než 45 tisíc obětí, a mezi nimi je bohužel i šest příbuzných partnera Lejly Abbasové.

Podnikatel Volkan Kaynak neváhal a okamžitě vyrazil do rodné Adany pátrat po rodině. Na místě však už našel jen bezvládná těla. Teď bojuje alespoň za jejich důstojný pohřeb. Ani Lejla nezůstává stranou a snaží se co nejvíce pomoci.

Založila sbírku pro oběti zemětřesení. Také nabídla svou pomoc turecké ambasádě a aktivně shání materiální pomoc od firem a lidí.

Stěhování na Kypr nevyšlo

Dalším problémem, kteří partneři museli řešit, bylo stěhování na Severní Kypr. Jelikož Volkan Kaynak pochází z Turecka, stal se Severní Kypr kompromisem mezi Tureckem, Evropou a Afrikou. Mimo jiné zde funguje britský vzdělávací systém, který by umožnil dětem studovat v angličtině.

Naneštěstí z tohoto plánu sešlo. Hlavním faktorem byla pochopitelná nelibost Michala Kocába, s nímž má Lejla Abbasová syna Davida a jenž by tak přišel o možnost se s Davidem pravidelně vídat.

„Museli jsme to přehodnotit. Těch důvodů bylo vícero. Chápu Michaelův postoj, myslím, že kdybych byla v opačné roli, nebylo by to pro mě také představitelné. Nedokázala bych to jednoduše schválit. Ale posuzovali jsme i ekonomický rozměr, kdybychom chtěli mít děti na školách v cizině i tady, co to pro nás znamená,“ prozradila Abbasová pro Expres.

Navzdory tomu, že Lejla Abbasová a její partner Volkan Kaynak prožili v poslední době několik nelehkých situací, zůstávají silní. Jejich síla a odhodlání jsou inspirativní a ukazují, že i přes těžkosti lze zůstat pozitivní a snažit se pomoci těm, kdo jsou na tom ještě hůř.

Zdroj: Expres, Aktuálně, Deník

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články