Lauren Bacall Franku Sinatrovi rozchod po telefonu neodpustila. Odměnila ho ránou pěstí do obličeje

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lauren Bacall
Zdroj: Profimedia

Lauren Bacall se proslavila už v 19, kdy se objevila ve snímku Mít a nemít. Populární se stala především díky svému hlubokému hlasu, během života si také vysloužila nominaci na Zlatý glóbus i na Oscara, a dvakrát dokonce získala cenu Tony za výkony v muzikálech. Jak to ale měla úspěšná umělkyně v soukromém životě?

Zpočátku musela zakrývat svůj židovský původ, aby mohla v showbyznysu působit. Navíc po ní režisér Howard Hawks chtěl, aby kouřila dvě krabičky cigaret denně a prohlubovala si tak hlas. Díky neuvěřitelné chemii s hercem Humphreyem Bogartem, kterého si později také vzala, měla úspěch zaručený.

Po smrti manžela začala nešťastný románek

Humphrey Bogart zemřel po několika letech v manželství s Lauren na rakovinu jícnu. Bylo mu tehdy 57 let. Jeho žena byla mnohem mladší a neměla v plánu milostný život končit ve dvaatřiceti, jak se jednou svěřila v rozhovoru

Začala se vídat se slavným zpěvákem Frankem Sinatrou. Zpočátku to vypadalo na velkou lásku a v roce 1958 se pár zasnoubil. Jenomže Bacall o vztahu mluvila před novináři až moc, což se hudebníkovi nelíbilo, píše The NEWS. Po pár dnech Sinatra po telefonu zasnoubení zrušil.

V tu chvíli přestala umělkyně pomalu věřit v osud. Dříve byla známá tím, že ve společnosti hodně mluvila o astrologii a o tom, jak se vše děje z nějakého důvodu. Po rozchodu se Sinatrou se ale její názory změnily.

Rána, kterou si zapamatoval

Lauren Bacall nesla rozchod těžce. Když se po nějakém čase se Sinatrou viděli na jednom večírku, jejich rozhovor vyústil v hádku, kterou zpěvačka zakončila pěstí. Monokl měl podle svědků několik dní.

Bacall se později vdala ještě jednou, a to za herce Jasona Robardse. Po 8 letech se ale i tento vztah rozpadl a herečka pak zůstala do konce života bez muže. Zemřela v roce 2014 na mozkovou mrtvici. Bylo jí tehdy 89 let.

Zdroj: The List, Daily Mail, Britannica, Best Life, The NEWS

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články