Lásky Štěpána Šafránka z Básníků se výrazně změnily. Ne všechny herečky zůstaly věrné své profesi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Miroslava Safrankova
Zdroj: Profimedia

Pavel Kříž byl ve slavné filmové sérii o Básnících hlavní postavou. Zahrál si roli studenta gymnázia a medicíny, který se postupně vypracoval až na doktora. A během filmů vystřídal také několik lásek. Jak se jednotlivé herečky, které si je zahrály, změnily po letech?

V každém ze šesti dílů se Štěpán Šafránek zamiloval do jiné dívky. A vždy jí jakožto amatérský básník přisoudil nějakou přezdívku. Sympatické herečky se od té doby výrazně změnily a dnes byste některé z nich pravděpodobně nepoznali.

Miroslava Šafránková

Herečka si zahrála první Štěpánovu lásku Borůvku. Sestře Libuše Šafránkové je dnes 65 let. Kromě Básníků se objevila například také v seriálu Arabela se vrací nebo Malá mořská víla z roku 1967.

V letech 1986 až 1989 žila v Mexiku, kde se taktéž věnovala herectví. Po rozchodu s manželem se nicméně vrátila do Česka. Dnes se věnuje především podnikání.

Eva Vejmělková

Eva Vejmělková se proslavila v Básnících jako Píšťalka. Herectví se věnuje dodnes, mohli jste ji vidět například ve snímku Ženská pomsta z roku 2020 nebo Kluci z hor z roku 2018.

Kromě herectví má nicméně celou řadu dalších profesí. Známá je také jako básnířka, scenáristka a psychoterapeutka. Jako doktorka se věnuje především práci s drogově závislými lidmi.

Adriana Tarábková

Adriana Tarábková (dnes již Romanová) si zahrála roli Jeskyňky. Dnes už se herectví nevěnuje. Kariéru ukončila v roce 1993 a od té doby je majitelkou firmy na obalové materiály. Žije na slovensku se svým manželem Zdeno Romanem.

Tereza Brodská

Tereza Brodská patří k herečkám, které se v televizi objevují pravidelně. V současné době představitelka Vendulky hraje například v seriálu ZOO. Předtím se objevila ve Slunečné, aktivní je také na sociálních sítích, kde komunikuje se svými fanoušky.

Michaela Badinková

Někteří ji budeme už navždy vnímat jako Veverku. Podobně jako Brodská se ale i tato herečka uchytila velmi dobře a dodnes se práci v showbyznysu věnuje. Fanoušci ji mohou znát například ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Linda Rybová

Říkalo se jí Zlatá rybička. Po skončení Básníků neměla problém se ve světě herectví dále uchytit. Zahrála si ve snímcích Ohnivý kuře nebo třeba v seriálu Ulice. Žije po boku Davida Prachaře a kromě televizního herectví se věnuje i divadlu.

Zdroj: Extra, TV Nova, Super, Prima Ženy, Šíp, Blesk, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články