Ladislav Potměšil žil se svou druhou ženou 50 let. Starala se o něj do posledního dne

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ladislav potmesil
Zdroj: Nextfoto

12. července 2021 ztratil svět velkého umělce. V 75 letech tehdy zemřel Ladislav Potměšil, herec, na kterého budou fanoušci vzpomínat ještě dlouhé roky. Kromě seriálů poslední doby, ve kterých se proslavil, se stal nezapomenutelným třeba i jako štamgast Venca z Hospody. Pivo měl jistě rád i v realitě, jaký byl ale manžel?

Potměšil byl ženatý dvakrát. Poprvé si vzal Jaroslavu Pokornou, se kterou se mu narodila dcera. Jejich vztah ale nakonec nevyšel. Potměšil ovšem nepatřil k těm, kteří by z rozvodu dělali velké drama. Naopak se s manželkou na všem dohodli a s dcerou se vídal i po ukončení vztahu.

„Se ženou jsme se dohodli na rozchodu. S dcerou Mášou a dnes i jejími dětmi Fanynkou a Honzíkem máme hezké vztahy. Pořád o sobě víme a telefonujeme si každý týden,“ prozradil kdysi podle webu Kafe. Osudovou ženou se mu pak stala jeho druhá manželka.

50 let spolu

S Jaroslavou Brouskovou se seznámil Potměšil ještě v době, kdy byl ženatý s Pokornou. V roce 1972 je svedla dohromady práce, potkali se totiž na konkurzu pro film Dvě věci pro život. Jak se později ukázalo, herecká kariéra nebylo to jediné, co je k sobě táhlo.

Právě kvůli lásce k Brouskové se nakonec rozešel Potměšil s první ženou. Dali se dohromady, začali spolu žít a měli další dvě děti. Vztah, za který ho zpočátku někteří lidé neuznávali, protože kvůli němu opustil rodinu, se nakonec ukázal být šťastným.

ladislav potmesil manzelka

Zdroj: Nextfoto

S Brouskovou žil nakonec Ladislav Potměšil přes 50 let. Až do jeho smrti stála vždy po jeho boku a to, co se na prvním společném konkurzu mohlo zdát jen jako lehký flirt, nakonec přešlo v lásku, kterou by mohl páru kdekdo závidět.

Až do poslední chvíle

Jaroslava dělala pro svého muže všechno, co mohla. Když onemocněl, starala se o něho nejen ona, ale i děti. Snažili se ho všichni vnímat do poslední chvíle jako veselého a pozitivního muže, který si nemoci příliš nepřipouštěl. Nakonec ale boj s rakovinou prohrál.

„Láďa má tinitus asi 30 let, takže špatně slyší, a po operacích se to ještě zhoršilo. Když někam jdeme, tak ze srandy říká, že má u sebe v mé podobě překladatelku,“ svěřila se Jaroslava podle webu Prima ženy několik měsíců před jeho smrtí. Tehdy netušila, jak rychle její muž svět opustí.

Na šťastný vztah, který spolu dva čeští herečtí velikáni měli pět desítek let, má Jaroslava jenom jediný recept: „Aby si v těch nejvážnějších chvílích, kdy je nutné zdolávat překážky a krize, zachovali lidé smysl pro humor,“ prozradila v rozhovoru pro Novinky.

Zdroj: Kafe, Prima ženy, Novinky, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články