Ladislav Kerndl měl nulovou šanci na přežití. Chtěl ale svou dceru doprovodit k oltáři, rakovinu tak porazil

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Lada Kerndl
Zdroj: Profimedia

Jazzový a swingový zpěvák Ladislav Kerndl dnes v 78 letech žije šťastný život. V 90. letech se přitom potýkal s nemocí, která mu nedávala příliš pozitivní vyhlídky. Rakovinu se mu nicméně podařilo překonat. A jedním z důvodů byla podle jeho slov jeho dcera Tereza.

Lékaři mu tehdy podle iDNES nedávali prakticky žádnou šanci na přežití. On se ale nevzdal a dokázal, že i s takovou krutou diagnózou se dá nakonec dožít daleko vyššího věku, než lékaři předpověděli.

Je šťastný, že žije

V roce 2012 přiznal hudebník v rozhovoru pro Blesk, že během nemoci zhubl 32 kilogramů. Některé dny se bál, že se nedožije rána. Silně ho zasáhlo, když se s rakovinou později musela potýkat i jeho manželka. I ona ale zvítězila.

„Jsem šťastný, že můžu zpívat, žít, být tu s vámi na tomto světě,“ svěřil se v roce 2016 pro iDNES. Nemoc ho donutila výrazně změnit životní styl. I díky tomu se dnes cítí velmi dobře.

„Přestal jsem kouřit, kouřil jsem šedesát cigaret denně, začal jsem jíst zdravěji a hlavně si všeho víc vážím, všechno jsem si musel vybojovat s pomocí boží. Samé pozitivní věci mi to přineslo,“ říká.

Dcera mu dala sílu

Dceři Kerndla bylo tehdy 8 let a začínala se prosazovat v showbyznysu díky stepování. „Byla hrozně šikovná. Zpívala, tancovala, byla úžasná. A když jsem ji tam viděl u té mé postele, tak jsem si řekl, že bych ji hrozně rád jednou doprovodil k oltáři,“ říká Kerndl v rozhovoru na Streamu.

Dcera mu tedy dala sílu k tomu, aby bojoval. Aby překonal své nezdravé návyky, nepoddal se špatným myšlenkám a bojoval. A nakonec to vyšlo. I když to tehdy podle Kerndla bylo takřka beznadějné přání, nakonec se mu splnilo.

Zdroj: Stream, Blesk, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články