Ladislav Frej o své lásce k papouškům. Každý z nich je pro něj jedinečný

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ladislav frej
Zdroj: Profimedia

Ladislava Freje zná jako vynikajícího herce mnoho fanoušků. Že je ale kromě toho také milovníkem papoušků, o tom až donedávna věděl jen málokdo. Umělec se se svou láskou k opeřeným zvířatům svěřil v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

„Říkal jsem si, že dědek Dědkovi bude rozumět, tak jsem to tu vzal. A cítím se tu pohodově,“ řekl na úvod, když ho moderátor přivítal ve studiu. Následně se rozpovídal o tom, že herectví ho bavilo vždy.

Jeho otec si ale původně nepřál, aby se mu věnoval. „Tatínek nebyl rád, když jsem mu řekl, že chci být herec. Řekl, abych si napřed udělal nějaké řemeslo,“ cituje Freje server Prima ženy.

Hraní v divadle prý není žádná práce

Tatínek Ladislava Freje byl hospodský. Přál si, aby po něm jeho syn hospodu jednou zdědil. Herectví podle jeho slov nebyla žádná pořádná práce. „V devětačtyřicátém roce nám to ale bolševik vzal, takže bych stejně řemeslo nezdědil,“ svěřil se Frej.

V jednom ale s otcem souhlasil – hraní pro něj až tak prací není. Považuje ho spíše za zábavu, za svou životní radost, za možnost vykouzlit lidem úsměv na tváři. A právě poslední bod je pro něj ze všech nejdůležitější.

V rozhovoru pro Český rozhlas se před časem Frej svěřil, že herec jednoduše pozná, když je v publiku divák rád, když se baví. A to mu dělá radost. I v době koronaviru tak s nadšením žertoval směrem k lidem v rouškách: „I když nevidím váš úsměv, je vám to vidět na očích.“

Opeření kamarádi

Herectví je pro Freje velkou láskou, hned na druhé místo by ale pravděpodobně postavil chov papoušků. V minulosti už měl podle MSN dva, teď chová třetího. Každý z nich se podle jeho slov prokázal jako jedinečná osobnost.

„První mě milovala, to byla Gejša. Ale kvůli mojí blbosti mi uletěla. Tak jsem měl dalšího – Pašu. Byl to nejchytřejší papoušek ve střední Evropě. Když měl Einstein výročí narození, naučil jsem ho speciální teorii relativity. Byl tak chytrý, že si vymýšlel slova. Řekl o sobě, že je ‚Paša herec Doprdelec‘. Nevím, jak na to přišel, vážně si to sám vymyslel,“ popsal Ladislav.

Momentálně chová svého třetího papouška. „Teď mám Maryšku. Ta je strašně sprostá. Vždycky se stydím, když někdo přijde,“ zažertoval. Za nic na světě by prý ale svého domácího mazlíčka rozhodně nevyměnil.

Zdroj: Prima ženy, 7 pádů Honzy Dědka, MSN, Český rozhlas

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články